Kezdőoldal » Otthon » Kert » Túllocsoltam egy láda muskátli...

Túllocsoltam egy láda muskátlit az erkélyen, mit csináljak, hogy ne menjen tönkre?

Figyelt kérdés
Nagyon sűrű a levélzete, itt volt a nagy kánikula, öntöttem rá szorgalmasan a vizet, csak sajnos későn vettem észre, hogy már áll a földjén a víz. Leöntöttem róla, de nagyon nedves a földje még mindig és a levelei is sárgulnak. Letépkedtem a sárguló leveleket és most nem kap vizet napok óta, meg fog maradni azért? Vagy mit lehet vele csinálni, hogy ne pusztuljon el? Kár lenne érte, mert nagyon szépen virágzott eddig.

2013. jún. 26. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Átülteted egy másik virágcserépbe, teljesen új földbe.
2013. jún. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És pár napig ne tedd ki a közvetlen napfényre, legyen félárnyékban, bár most az idő nem valami meleg és napos.
2013. jún. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell átültetni, egyszerűen ne öntözd egy darabig, a földlabda teljes kiszáradásáig, sőt, még utána se pár napig. A muskátli nagyon jól tűri az ilyesmit. (Feltéve, hogy nem futó.)

Meg az edényre fúrj lyukat, hogy ki tudjon folyni a felesleg a későbbiekben.

2013. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!