Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most vettem egy kicsi, virágok...

Most vettem egy kicsi, virágokkal teli korallvirágot, mik a teendőim vele, milyen tápoldatot szeret?

Figyelt kérdés

neten olvasgattam róla..

most virágzik, de ha levirágzott akkor szeptember körül ha éjjelre letakarom, akkor karácsony körül újra virágzik?

mit tegyek, h ne nyúljon fel és ne hullajtsa le alul a leveleit és h újra virágozzon?

már volt régebben egy ilyen virágom, de sajna elpusztult


2013. jún. 27. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Leginkább az öntözésére vigyázz. Csak akkor öntözd (ha tudod lágy vízzel /esővízzel/) ha már száraz a földje.

2. Az elnyílt kicsi virágait azonnal vágd le, ezzel még a bokrosodását is elősegíted, nem nyurgul fel.

3. Szeptembertől esténként letakarod, kb. 8 órakor és reggel csak 9-10 óra felé veszed le róla a sapkát. Így kb. karácsonykor nyílni fog újra.

4. Tápoldatozni most még nem szükséges, szeptembertől minimális bármilyen általános virág-tápoldatot tehetsz az öntözővizébe.

2013. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! :)

még annyit kérdeznék, h mikor elnyílik egy kis virága, akkor azt le kell szednem, oké (ez kb olyan 1 cm-es kis rész)

de ha egy "ágán" minden virág levirágzik, akkor az egész ágacskát szedjem le (mint pl egy leandernél) és akkor egy kis csonkocska marad ott?

2013. jún. 27. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a teljes buga elvirágzott, akkor a buga tövénél vágd le, úgy fog bokrosodni.
2013. jún. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ja így már értem :)

köszönöm szépen!

2013. jún. 27. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!