Kezdőoldal » Otthon » Kert » Közkertet csinálok és gondolta...

Közkertet csinálok és gondoltam hogy majd fáradt olajjal lekenem, de mondta apu hogy lehet ha lekenem akkor nem tud kiszáradni a fa és megfő. Szerintetek érdemes lekenni? Vagy hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
mi fő meg?
2013. jún. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kenjed be,beissza a fa. Én gázolajjal itattam át.
2013. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
Valami kerítés lécekről van szó? A fát előbb hagyni kell teljesen kiszáradni, ha még nedves vagy félig száraz. Mert az olajat ha beszívja az már nem engedi kiszáradni, az olaj vízzáró réteget képez. Ha teljesen száraz utána mehet neki az olaj, de nem kell fáradt olaj mert az koszos lehet és meglátszana a fán ha az meg szép tiszta felület. A legjobb neki a lenolaj, de sima házi étolaj is megteszi, csak az lassabban fog beszívódni, mert a lenolaj kencéket benzinnel hígítják amitől gyorsabban beleszárad. Szóval jó azért az étolaj is de finom rétegben kend, elsőre inkább vékonyan. Aztán majd látod hogyan szárad, de ha jó vastagon kennéd hetekig is száradhat és elhúzódik mire beleszívódik/rászárad. Az étolaj jobb mert tiszta, a fáradt olaj akár honnan is van biztos koszos, csúnya lenne tőle.
2013. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2013. jún. 30. 23:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A lenolaj önmagában nem jó. 2% szárító és 50% lakkbenzin is kell bele, mert a büdös életbe nem fog megszáradni, és ha legközelebb olajfestékkel vagy zománccal kennéd át, tele lenne hólyagokkal (begázosodik az olaj).
2013. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!