Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék konyhakertet csináln...

Szeretnék konyhakertet csinálni. Ilyenekkel, hogy paprika, paradicsom ilyen dolgok. Mikor kell felásnom a földet, és elkezdeni vetni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az idén már veteményezés nem lesz.De ha gazos ,azt már most

lehet írtani .Legjobb ha veszel gyomirtót,és lepermetezed vele . Ölje ki a gyökérzetet is.Ősszel jó lenne valamilyen szerves trágya,amit alá is ásnál azonnal .Tavasszal újból fel ásni,vagy rotációs kapával megjárni . A köv évben aztán már más a felállás ,lehet ősszel is ültetni.

2013. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem volt bele ültetve semmi akkor elég pihent ahhoz, hogy az első évben elspórold a szerves trágyázást. Egyébként a gyomírtásnak már lassan nekikezdhetsz és októberben be is áshatod, legalább elrothad a gaz. Tavasszal, márciustól lehet ültetgetni, akkor már nem szükséges ismét ásni.


Idén, augusztus végén még vethetsz hónapos retket meg kései fejes salátát, borsót, illetve dughagymát. Más már nemigen, majd márciustól. Paradicsomot, paprikát ... inkább piacon vegyél palántát jövő májusban, mert a paprika hajtatása elég macerás és igényes.

2013. júl. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezzel idén már elkéstél, de ha tudsz még beszerezni valahonnan egész szárakat és nem csak apró palántákat, akkor nem vagy annyira elkésve.

Én "hobbi kertész" vagyok, van egy hatalmas udvarunk, de "haszon növényeink" sosem voltak néhány gyümölcsfán kívül.

Néhány hete a Sparban voltak paradicsom szárak, amiken kis paradicsomok is zöldültek már fürtökben. Megkívántam és néhány száz forint volt csak, hát gondoltam próbának veszek két szárat, hátha lesz belőle valami. A kutyáim miatt kaspóba ültettem őket, hogy ne fogyjanak el idő előtt és szépen nevelgetem őket. Tegnap ettem meg az első paradicsomot róla és szegény alig bírja annyi nő még rajta. Jó döntés volt megvenni. Szerintem ha ilyesmit találsz valahol, azzal megpróbálkozhatsz még most is, kísérletezésnek jó lesz, aztán jövőre belevághatsz élesben. :)

2013. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mint a 3-as. Ha először vágsz bele ilyenbe, ne törődj az óvatoskodó, meg "ilyenkor már nem lehet semmit tenni" dolgokkal, semmit nem veszíthetsz ugyanis, ha mégis belevágsz (majd nem nő ki valami, vagy nem hoz termést, na bumm :), viszont szerezhetsz rengeteg tapasztalatot a következő évre.

Helyedbe annak néznék utána, mik vethetőek még most is, mert van ilyen, és sok van, ami be is érik. Amilyen zavaros időjrás van mostanában, nagy téltől meg hideg ősztől egyáltalán nem biztos, hogy kell félned.

Van sokminden, amit kifejezetten ún. másodvetésnek vetnek, júni-júli-aug tájban és ősszel be is érnek. Olyan is van egy csomó, amiket meg ősszel kell elvetni vagy ültetni és akkor már koratavasszal lehet szedni. Úgyhogy le ne beszéljenek erről! :)

2013. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!