Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fényszegény lakásba milyen...

Fényszegény lakásba milyen szobanövényt ajánlotok? Lehetőleg olyat, ami nem mérgező macskákra!

Figyelt kérdés
Már nagyon hiányzik egy kis zöld, de a fokföldi ibolyámról, ami az egyetem első évétől volt meg, le kellett mondanom, és a nagyszüleiméknél hagytam. Itt, most csak két szál szárított rózsám van, a cica szerencsére nem bántja őket. Kisebb és nagyobb növény is szóba jöhet. Fény van, de sose süt be a házba igazán.
2013. júl. 10. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Sanzavéra. Nem feltétlenül igényli a napfényt, a világosat. Nem szereti a sok vizet = nem kell hetente öntözni. Vannak különböző fajtái, akár a normál, hosszú, vékony-levelüek között, akár a törpék között.

Szereti, ha "sokan vannak" egy cserépben, akkor érzi igazából jól magát.

2013. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Froncsi ***** válasza:

Nehogy! Ne haragudj első hozzászóló, de hatalmas butaságot írtál, mert az anyósnyelv isenis mérgező nem csak a macskákra, de az emberekre is! Bátran uténa lehet nézni.


Nekem amúgy ilyen fényviszonoyk mellett nagyon jó bevált a hálóslevél (Fittonia argyroneura)

a csokrosinda (Clorophytum comosum)

Utóbbi nem szereti az árnyékot, de eltűri.

Ezek nem mérgezők macskákra, kutyákra, emberekre.


Itt van amúgy egy link, ami segít talán a választásban, hogy ne vigyél macskára nézve mérgező növényt haza:

[link]

2013. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj 2-es, de a te általad felrakott link sem meggyőző a sanzavéra mérgező voltát tekintve. Azért mert valaki felrakta a cikket, és ráadásul még azt a fáradságot sem vetted, hogy lefordíttasd magyarra, ettől kezdve lehet oda írva bármi!

Úgyhogy ezek alapján te sem vagy egy észlény!

2013. júl. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászólok! Köszönöm szépen a válaszotokat, legalább el tudtam indulni valami nyomon.
2013. júl. 10. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!