Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen madár támadja a barack...

Milyen madár támadja a barack fánkat?

Figyelt kérdés

Nem igazán van gyakorlatunk a kertészkedésben, ezért jól jönne minden segítség.

Több "fél" barackot is találtunk a fán, látszólag valamilyen madár eheti le őket és a barack magjára pályázik. Mi ez és hogyan lehet ellene védekezni?



2013. júl. 15. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a magjára pályázik, hanem csak az érett felét eszegeti meg a baracknak :) Valószínűleg seregély lesz, vagy feketerigó, leginkább ez a kétféle madár szokta dézsmálni a gyümölcsöst. Elsőre nem is könnyű őket megkülönböztetni egymástól, alakra, méretre és színre is majdnem azonosak.
2013. júl. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a szarkák is ennyire szemetek. Ők hajnalban nagyon aktívak és a legnagyobb forróságban amikor minden madár elül. A seregély inkább csapatostul jár, a rigó meg nem ilyen falánk és agresszív.
2013. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csoportosan sosem láttam még madarakat rajta és csak egy-egy ilyen megkezdett darab van szerencsére, nem olyan vészesen sok. A legtöbbnek hiányzik a magja, ezért gondolom, hogy arra, avagy arra is hajtanak a szemetek. :)

Szerencsére lassan az összes barack leszedhető lesz és vége a szezonnak, a veszteség nem olyan nagy, de azért jó lenne tudni mi ez és hogyan lehet védekezni ellenük :S

2013. júl. 15. 22:14
 4/8 anonim ***** válasza:
A barackmagot egy madár sem tudja feltörni, vastagabb mint a legkeményebb dióhéj. Egyedül a varjú szokta a diót feltörni úgy hogy ledobálja a járdára vagy az úttestre. A barackmag ettől sokkal masszívabb, hogy ilyentől széttörjön. Lehet, hogy a mag csak leesik a fa alá és a szarkák szórakoznak. Azok még az almába is belecsípnek.
2013. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Volt hogy konkrétan a mag is benne maradt a barackban felhasított héjjal és hiányzott a közepe, tehát én már nem tudom. Én is csodálkozom, hogy feltudja törni, valamilyen madár, kalapáccsal is nehezen megy.
2013. júl. 16. 18:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Utánakérdeztem a dolognak, valóban létezik ilyen madár, amelyik csak a sárgabarack magjára, ill. annak belsejére pályázik :) Ez pedig a harkály. Ha tudja, akkor már a fán kibányássza a magot a barackból, és a fél barackot a fán hagyja; de általában ez csak úgy sikerül neki, hogy előbb leveri a fáról a gyümölcsöt, és a földön forgácsolja szét azt a magért. A gyümölcshúst egyébként nem eszi meg, azt ott hagyja.
2013. júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

B*sszus... pedig harkály akad felénk jópár, a múltkor rá is csodálkoztam egyre, ahogy az akácfánkat kínozta, imádom őket, nagyon szépek. Nem gondoltam, hogy ő csúfítja a barackokat is.

Vannak "megkezdett" barackok a fán is, fa alatt is, de tény hogy kevesebb számmal vannak magok a földön lévőkben. Amelyik nem esik le, azt lehet feladja.

Hogy nem eszi meg a barackot? Ezt nem tudom. Madárnyi barackfalatokat nem láttam semerre, de ezek amilyen picik lehetnek, nem is biztos, hogy észreveszem.

Mindenesetre ez megmagyarázná a dolgokat.

2013. júl. 16. 20:35
 8/8 anonim válasza:
Nálunk ugyanez a gond. Mi lehet rá a megoldás?
2023. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!