Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik típusú madár riasztó a...

Melyik típusú madár riasztó a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés
Főleg verebek és néhány galamb okoz kellemetlenséget.

2013. ápr. 29. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Akármit is csinálsz, egy idő után megszokják, kitapasztalják, hogy attól a valamitől ők még nyugodtan és jól élhetnek, tehát valóban csak akkor hatásos ellenük a védekezés, ha a riasztót váltogatod.


Pl. a kertekben söprűnyélre öltöztetett madárijesztőt is megszokják. A faágakra felkötözött szines reklámszatyor csíkokat is hiába lengeti a szél egy idő után.

Még a macskát is összefogva inkább ők zavarják el, mint fordítva. :))))

2013. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 acelsziv ***** válasza:
100%
Keress egy solymászt és béreld fel pár napra. Ha a madarakat elkezdi módszeresen irtani a sólyom, vagy héja, akkor inkább elmennek.
2013. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Macska!
2013. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Valami modern, hatékony szerkezetre gondoltam:-))
2013. ápr. 29. 13:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Robot-macska! :))

Más ötletem nincs, de remélem, legalább mosolyogtál! :)

2013. ápr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

légpuska


és most nem viccelek. anno mikor annyi veréb volt nálunk, hogy más madár ide se tudott jönni...apum vett légpuskát. fél nyáron lövöldöztük a verebeket a macskáknak :D hamar megtanulták h ha kimegyünk akkor spuri van...nyár végére pedig odébb állt a teljes állomány :) (meg meg is ritkult mivel minden vadászatunkon 2-3 verebet lőttünk).


kegyetlen de ez az egyetlen tényleg hatásos megoldás létezik. a sólyom is csak addig válik be amíg ott van...tapasztalat (volt egerészölyvünk -engedéllyel).

2013. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Légpuskával nem lövöldözhetel.
2013. ápr. 29. 19:51
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor nincs jobb ötletem...nekünk ez jött be egyedül meg a ragadozómadár :)
2013. ápr. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

A verebek a vén diófán várták, hogy mikor kezdjük este etetni az udvaron a baromfit, és szinte fekete volt a föld a verebektől olyankor.

A kutya-macska ott ült a fa alatt, próbálták elűzni a verebeket.

Szerintem megbeszélték: szinte egyszerre indult 15-20 veréb, előbb a macska feje felé, és ha nem fut el, talán még a szemét is kiszedik, utána a kutyáét. Szóval sok lúd disznót győz.

Valóban nem igazán van ellenük semmi hatásos módszer, ha tömegesen vannak jelen.

2013. ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Még nem próbáltam, de azt látom jó ötletnek hogy váltogatni a riaszto módszereket. Biztos az sem 100 % de segithet, én azt fogom kipróbálni
2023. júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!