Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell gazos területből...

Hogy kell gazos területből füveset csinálni?

Figyelt kérdés
Úgy hogy a gaz ne nagyon nőjjön vissza csak a gyep maradjon

2013. júl. 16. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami jó erős gyomölőszerrel lepermetezni, és megvárni míg kiszárad, ha megvan akkor eltakarítani a száradt gazt, és egy vékony réteg friss földet hinteni, nem virágföldet persze, elég sima föld is bárhonnan, aztán abban elhinteni a fűmagot.
2013. júl. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Béla211 ***** válasza:
Ha nagyon gazos a területed akkor lehet nem elég az egyszeri gyom irtás 2-3 szor nem árt meg ismételni. Meg fűmagvetést ilyenkor nyáron nem célszerű végezni. Ha nem öntözöd megfelelően. Meg ha nagyon meleg idő jön rá akkor a napos részeken nem valószínű ,hogy kikel a fű nyáron. Ősszel érdemes füvet vetni akkor kevésbé gyomosodik. Amúgy ha egykét évig nem akarsz benne gyomot akkor gyepszőnyeg a legjobb csak az nem olcsó de az előtt is elkel végezni a terület gyomirtásátát.
2013. júl. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen legalább 2 gyomirtózást javaslok legalább 1 hónap eltéréssel, mert én elkövettem azt a hibát, hogy 1 gyomirtóval látszólag mindent elpusztítottam, aztán a tarack elöntött mindent a fű kelése után. Az átgereblyézés amivel a fűmagot bevittük, segített a regenerálódásának.


Most vagy újrakezdem ősszel az egész részt, vagy egyenként lekenegetem Glialkával a tarackokat. :)

2013. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyomirtó szer v alternatív módon kikapálod a gazat ,majd felásni,felfordítani, és őszig rendszeresen gyomtalanítani,hogy a gaz ne tudjon megnőni. Majd oktoberben kb 5cm mélyen felforgatni, rotakapával stb, és befüvesíteni.
2013. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi köszi a válaszokat remek sagítség voltatok ;)
2013. júl. 17. 19:40
 6/7 A kérdező kommentje:
*segítségek :)
2013. júl. 17. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem, ha nem sürgős és nem valóban mutatós gyepet akarsz, akkor elég, ha rendszeresen nyírod a területet. Ezt ugyanis csak a fűfélék bírják, a többi agz előbb-utóbb kpusztul.
2013. júl. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!