Kezdőoldal » Otthon » Kert » A növények (palánták) gyökerén...

A növények (palánták) gyökerének szüksége van-e a sötétre?

Figyelt kérdés
Sok helyen láttam, hogy üres PET-palackokba ültetnek, vagy palántáznak. Az érdekelne, hogy a gyökérnek nem szükséges-e a sötét, mivel a földben is az van. Viszont ahogy láttam, nem nagyon burkolják be a palackokat semmivel se.

2013. júl. 22. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Csírázáskor érdemes egy ládába tenni szorosan az összes palackot, nehogy rossz irányba induljon el a csíra az üvegház-hatás miatt. Miután a növény a felszínre tör, már tudja mi a dolga. Ettől én még nem tartom egy természetes megoldásnak és szerintem a növénynek sem ideális csak kényszer. A PET palackokat én csak arra használom, hogy a túl korán kiültetett pl. káposzta palántákat védjem a fagytól, mert 4-5 fok feletti fagy már kárt tehet benne, a palackban meg keletkezik a fagy idejére pár fok hőtartalék.
2013. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

A fény nem használ a gyökereknek, de nem is árt.


Elég durva az első válaszoló első mondata. Valaki elmagyarázhatná egy kertésznek (nekem).


"Csírázáskor érdemes egy ládába tenni szorosan az összes palackot, nehogy rossz irányba induljon el a csíra az üvegház-hatás miatt."

2013. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Elmagyarázom.

Ha a palackot olyan helyre teszed, pl polc alá, ahol oldalról erős napfény éri, de felülről árnyék, nézd meg hogy hol fog először megjelenni a csíra: a palack oldalfalánál párába burkolózva. Ez szerintem nem természetes egy növénynek.

2013. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az nem az üvegházhatás, hanem a fototropizmus miatt van.
2013. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mielőtt belemerülnétek a beszélgetésbe - mindketőtöknek köszönet! :) Akkor betekerem valami papírral és kész.

Azt gondolom, hogy nem a petpalack az oideális, de annyi van, kidobni meg nem akarom, és ez egy értelmes felhasználásnk tűnik egyelőre.

2013. júl. 22. 12:36
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Persze ha a magot csak 1-2 centire ülteted és középre, akkor még nem fog megzavarodni. A növények a nagyobb hő és fény felé törnek akár csíra állapotban is. Nem antigravitációs lények. Azért a palackok alját lyukaszd ki, nehogy berohadjon a cucc túllocsolás esetén.
2013. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm még egyszer!
2013. júl. 22. 19:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Még azért egy javaslat a kérdezőnek:

olyantól, aki a vetés és ültetés között nem tudja a különbséget én nem fogadnék el tanácsot.


De látom itt a primitív emberek osztják a %-okat, ezért a primitívek többet kapnak.


kiemelnék pár mondatrészt:

" magot csak 1-2 centire ülteted " ---a magot vetjuk

"nagyobb hő és fény felé törnek" --- talán tudja merre van a kályha?



üdv

egy kertész (végzettségű, aki növények szaporításával foglalkozik)

2013. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valaki megcáfolná tényekkel, hogy a gyökérnek nem közömbös a fény?



Mert hogy a második hozzászólás második állítása az tagadhatatlan, hogy az első hozzászólás hülyeség.


/Ha sötét helyen csíráztatunk, akkor is kevés lesz a fény, ha szorosan vannak egymás mellett a palackok. Megoldás, hogy amikor megjelennek a csírák, akkor világos helyre kell őket rakni, addig nem igényelnek fényt/

2013. júl. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!