Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tiszteletem mindenkinek!...

Tiszteletem mindenkinek! Vetéssel kapcsolatba kérdezhetnék?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok kezdö e téren de szeretnék vetni zöldségeket salátátlat paradicsomot és egyébb zöldségekete

ehhez mekkora kertre van szükség? le kell e keriteni tréágyázni kell e

és én (mint nö) meg tudom e magam csinálnio? mikor kell elvetni? összel vagy kora tavasszal?


2013. júl. 22. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A vetéssel már elkéstél, tavasszal kellett volna. Később pedig csak palántázni tudsz, de szerintem az biztosabb megoldás. Jó minőségű földet nem kell trágyázni, lekeríteni pláne nem kell. Viszont minden évben forgatni kell a földet, ami az egyetlen nehézség az egészben, de még azt is meg tudod csinálni nőként! A kert nagysága az attól függ, mennyi zöldséget szeretnél termelni.
2013. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Petrezselymet vethetsz még és akkor korán tavasszal már lesz friss petrezselymed. De ősszel elduggathatsz vöröshagymát, foghagymát és akkor szintén korán lesz már. A többivel elkéstél, majd tavasszal. De fákat bokrokat megint csak ősszel.
2013. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Borsót, cukkinit és kései salátát még vethetsz vagy retket augusztus végén, de dughagymát meg bármikor, mert nem fagy ki és akkor szeded fel amikor akarod - ízlés kérdése.


Azonban a nagy vetések ideje március közepétől május közepéig van, a fentiek csak másodvetések és némelyiknek nem lesz 100%-os a beérése, vagyis egy cukkini hiába hoz 5-6 termést, jó ha 2 db-ot tudsz leszedni belőle.

2013. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most van itt a borsó másodvetésének az ideje. Nem terem már olyan bőven ilyenkor, mintha tavasszal vetetted volna, de a tavasszal vetett dolgok közül sokat már fel lehet szedni, és érdemes új dolgot vetni a helyére. A könyvem szerint spenótot is lehet most vetni, és azt az ősszel lehet majd szedni. Esetleg karalábéval vagy bokorbabbal is próbálkozhatsz, azt pár hete kellett volna.


Szerintem a borsót próbáld meg először, és azzal megszerzel néhány alap tapasztalatot. Jövőre már több elképzelésed lesz arról, hogy mit hogyan csinálj. Ha gazdaboltban magot veszel, a zacskón találsz kis jeleket, hogy mikor kell elvetni, és hogy kell-e palántázni.


Én pár éve egy 1 méterszer 2 méteres ágyásban kezdtem a zöldségtermelést, és több fajtát kipróbáltam: volt hagymám, borsóm, uborkám, tököm, sárgarépám. A borsó, a tök meg az uborka sikerült jól. Azóta egyre nagyobb az ágyás és egyre többféle dolgot vetek. Trágyát nem használok, hanem minden elszáradt növényt, gyomot komposztálok, és a komposztot ásom be a földbe talajjavításnak.


Virágot is vess, az is nagy öröm. Kezdetnek a büdöskét (bársonyka) és a kukacvirágot (porcsinrózsa) ajánlom. Utóbbit elvileg palántázni kell, én simán csak el szoktam szórni a magját május végén. A büdöske állítólag elűz néhány kártevőt is.

2013. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!