Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyapjastetvek támadták meg a...

Gyapjastetvek támadták meg a kaktuszaimat. Milyen kezelési hiba okozta a megjelenésüket és milyen házilagos módszerrel lehet tőlük megszabadulni? És hogy előzhető meg, hogy a többi kaktuszt is megtámadják?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hete hoztam be őket a lakásba, hogy megvédjem őket a sok esőtől. Most néhány kaktuszt átültettem és észrevettem, hogy jópáron gyapjastetvek vannak.

Olvastam, hogy szappanos vízzel eltávolíthatók, de hogyan? Vagy a tövisektől vagy az össze-vissza növő ágaktól nem férek hozzá a tetvekhez...


2009. okt. 23. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez gyakori a kaktuszoknál, nem a te hibád - legtöbbször a talaj fertözött.

Mehanikusan nem sokat tudsz tenni ellene, BI 58-cal kell összel és tavasszal két hetes idöeltéréssel öntözni - csak vigyázz, mert erösen mérgezö, be kell tartani a használati utasitást. (Esetleg lehet néha kapni lizetás granulátumot, azzal is kezelheted, ugy kevésbé veszélyes)

2009. okt. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs: lizetán a neve, elgépeltem...
2009. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, bár valami olcsóbb megoldásra számítottam. Ezek a cuccok gondolom elég drágák.

Voltak már gyapjastetveim, azokat szépen egyesével széttrancsíroztam, aztán egy idő után eltűntek. De most sok van...

Mindegy, köszi a tanácsot, majd utána nézek

2009. okt. 23. 19:51
 4/4 anonim válasza:
Elméletileg lehet kapni gyapjas tetüre permetszert a nagyobb virágüzletekben...
2009. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!