Kezdőoldal » Otthon » Kert » Halas tó készítése és halak bele?

Halas tó készítése és halak bele?

Figyelt kérdés

Akarok csinálni egy halas tavat, (3m x 1,5m x 1,5m) és az lenne a kérdésem hogy lehet bele tenni pl: harcsát, pontyot, nem aranyhalakat. Mert állítólag megdöglenek benne.


Előre is köszi a válaszokat!



2013. júl. 27. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ragadózót ne rakjál össze másik fajtával .A keszeg jól el lesz bent,és az arany halak is .
2013. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem egyben gondoltam hanem külön csak ha pl. fogok egy szépet és nem akarom ott hagyni bele teszem és ha kell akkor meg ott van háznál a halacska :) És még annyit hogy a tó nagysága elég neki? Meg fóliát tegyek az aljára vagy halottam olyat hogy agyagot döngölnek bele és az megfogja a vizet.

A választ köszönöm!

2013. júl. 27. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Az agyagnál picit jobb a fólia. Ilyen kis méretnél főleg. De köbméterenként 2-3 kiló halat simán beletehetsz. A túl sok már stresszet, majd betegségeket okoz.


Nekem is vannak ezüstkárászok és snecik, tök jól elvannak, csak este keringetem a patakot, mert a víz felmelegedne.

2013. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem :) köszi a segítséget! Holnap el is kezdem a kis tavam ásását. Nem akarok bele olyan hú de sok halat csak tényleg 1 vagy max 2 őt mert úgy is csak kis ideig lenne benne mert kell a halászléhez :) Gondolom kell az aljába valami iszap, homok, kavics vagy valami efféle nem? Egy kis nádas még.


A választ köszi! :)

2013. júl. 28. 00:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vizes a talaj,akkor feltétlen kell bele tó fólia .

Nagyon jó lenne ha a tó egy része árnyákba kerűlne .Ilyen melegekben bepossad a víz,bealgásodik a teteje .nem elég csak a vizet mozgatni,friss viz is kell bele .A tó egyik oldala lépcsőzetes legyen,és fokozatosan mélyülő.Ide lehet növényeket telepíteni,akár edénybe is csak betenni .A tó aljára érdemes nagyobb kövekből a halaknak búvó helyet csinálni .

Tudjanak a kis halak is védelmet találni maguknak .

1 es voltam .

lesz itt szaporulat is bőven .

2013. júl. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Iszap nem kell az aljára, mert lesz az magától is, főleg, ha nincs keringetés. De mondhatnám úgyis, ha nincs keringetés, akkor elég algás lesz a tó 1 héten belül, az iszap erre csak rádobna. Növény mindenféleképpen kell bele, az kicsit visszafogja az algásodást és szép is. Búvóhely persze nem árt a halaknak, de az lehet növény is. Semmiképp ne legyen lejtős a partfal, hanem lépcsős vagy 20-30 fokos lejtésű, mert az természetesebb.


Egyébként az aranyhal át tud telelni 1 méteres víznél, de ahhoz a legsuttyóbb fajta, gyakorlatilag a kárászhoz hasonló aranyhal alkalmas, a díszesebbek nem bírják ki a 2-4 fokos vizet. A jég alatt annyi.

[link]


Jelenleg nekem sincs szivattyúm se szűrőm, így hetente kilocsolom a kertbe a tó harmadát-felét és újra feltöltöm tiszta vízzel. Sajna a kútvíz hamarabb algásodik mint a csapvíz.

2013. júl. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát már nagyjából össze állt bennem a kép. Csak még ha annyit tudnátok nekem segíteni hogy az én tavamba mennyi pénz lenne a tófólia? Kb 0.8 asra gondoltam A tó nagysága pedig 3m x 1,5m x 1,5m

Köszi az eddigi segítséget! :)

2013. júl. 28. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!