Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért vannak fent a halak a...

Galtibor kérdése:

Miért vannak fent a halak a kerti tóban a víz tetején?

Figyelt kérdés
Este még minden rendben volt, meg etettük őket és nem tátogtak a víz tetején. reggel kimegyek hogy be kapcsoljam a levegőztetőt és az összes fent van a víz tetején, van amelyik oldalasan úszik.. miért van ez? Valaki bele öntött volna valamit éjszaka? eléggé közel van a kerítéshez.

2013. jún. 21. 04:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Állott, oxigénhiányos, meleg víz... Ez az oka.
2013. jún. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sűrgősen lecserélni a vizet.Elfogyott az oxigén.

Tavaly nálam is ez volt .Próbáltam kiszedni,megmenteni

őket.Friss vizet tettem egy kádba .Az oldalazók már nem tértek magukhoz .Tegnap cseréltem vízet,igaz az enyém csak

m3 es.A levegőzteteő meg menjen,ne engedje bepossadni a vizet .

2013. jún. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Túl meleg van - sose kapcsold ki a levegőztetőt, éjszakára sem, ha ennyire meleg van. Es lehet, hogy a víz is túl meleggé vált.
2013. jún. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A meleg vízben rosszul oldódik az oxigén.

A növények éjszaka oxigénfogyasztók.

Nagy melegben a mikroorganizmusok és halak is több oxigént fogyasztanak.


A víz felszínén nagyobb a víz oxigéntartalma.

Szökőkutat vagy csobogót érdemes csinálni, a vízszűrő/szivattyú magában még nem elég.

2013. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem, már mindent megírtak. Gondolom, remélem, már meg is oldottad ezt a problémát!

És persze bízunk abban, hogy egyetlen halacskád sem "halt bele"!

2013. jún. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én naponta, esténként kilocsolom a kertbe a harmadát és frissel pótolom. Nálam a kárászok csak este merészkednek a felszínre. A túl sok algagátló sem használ a halaknak, igaz az algák oxigént termelnek. Meg kell találni a normális egyensúlyt. Ha s alga se friss víz, akkor jön a baj.
2013. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

négyes vagyok.


ha van benne növény (vagy alga), akkor hajnali 2-4 óra között van a legkisebb oxigénszint, mert ha felkel a nap akkor már elkezdik termelni.


Ha sok az oxigéntermelő, akkor napközben elég (sőt sok) lehet a zoxigén, de hajnalra nagyon lecsökken, a halak pipálnak.


halastavakon locsolni szokták a vízfelületet (a "repülő víznek" nagy a felülete, jól oldódik benne az oxigén)


A kilocsolás sem túl jó megoldás, feltöltéskor gyorsan változik a víz hőmérséklete, kémiai összetétele.


("Miért vannak fent a halak a kerti tóban a víz tetején?" megnézném, hogy hogy vannak a víz tetején, mint a molnárpoloska)

2013. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi pont azért locsoljuk ki a 10-33%-át egy este a tóból, hogy ne algásodjon nagyon, viszont ne legyen nagy a változás egy nap alatt. A kiszippantott algák sem fognak este további oxigént fogyasztani. Érdemes úgy pótolni a vizet, hogy a slag nem ér bele a tóba, így a levegőből is présel be oxigént magával a vízbe. Persze ha a hőmérséklet lemenne 30 fok alá, vagy a tó fölé magasodnának a fák, akkor nem lenne szükség ilyesmire. Sajnos így a patakot sem lehet most üzemeltetni, mert a kavicson átfolyó víz inkább fűtené a vizet - amíg nincs árnyék.
2013. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már késő! Köszönöm a segítség nyújtó válaszokat de mi mire haza értem miután fel tettem ezt a kérdést, az összes koi ponyt és óriás aranyhal a víz tetején elpusztulva.... ez egy 6 m3 es tó. a víz habzik mert bele öntöttek valamit, fel vette az udvari kamerarendszer. eléggé közel van a kis patak a kerítéshez és bele tettek valamit.! Száradjon el a két kezük!
2013. jún. 24. 17:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Irigy emberek.
2013. júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!