Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bromélia csapvízzel való...

Bromélia csapvízzel való locsolás?

Figyelt kérdés
Apa meglocsolta csapvízzel a broméliám földjét, ennyitől lesz valami baja? Milyen tápoldatot ajánlotok? A levelei nem olyan szépek mint amikor kaptam, olyan mintha össze akarna sodródni. Köszi a segítséget

2013. aug. 4. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:

miért ne lehetne csapvízzel locsolni? teljesen jó.

te csak desztillált vízzel vagy ásványvízzel szoktad?

2013. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Általános virágtápot az öntöző vízbe .
2013. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
aha eddig csak desztillált vízzel locsoltam
2013. aug. 6. 09:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok segíteni, de ugyanez a gondom nekem is. Te felülről locsolod, vagy alulról? Középre szoktál rakni vizet?
2013. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk én csapvízzel locsoltam, de a levelek végei sodródnak össze.
2013. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én a leveleibe szoktam zsepivel nyomni eső vízet vagy desztillált vizet, meg 1 kicsit meglocsolom a földet is. de én se tudom mitől sodródnak a levelei. Milyen gyakran locsolod?
2013. aug. 9. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a virágosba, illetve a páromnak, hogy kéthetente alulról töltsek bele vizet, két órát hagyjam állni benn, utána a fölösleget öntsem ki. Így csináltam, de aztán mikor láttam, hogy sodródik a levele, akkor elkezdtem felülről locsolni, kb.4 naponta. Te? A tied még nem jött helyre?
2013. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
án kb hetente locsolom, nem jött helyre, gondolkozom rajta h veszek vmi tápoldatot
2013. aug. 10. 08:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is kell vegyek, az is kell neki.

Itt egy fórum, ezt nézd meg, vannak hasznos tanácsok. Volt valaki, akinek 9 évet élt a broméliája, de egyébként mindenkinek hamar elpusztul. A húgomnak kb. 3 hét után elszáradt. Most én is forraltam fel vizet, azt lehűtöm és azzal locsolom, és fogom spriccelni az egész virágot.

2013. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!