Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes futóeper pár napig...

Cserepes futóeper pár napig kimaradt a locsolásból, a levelei még zöldek, de 70%-a már teljesen száraz. Ha elveszem a napról és meglocsolom, akkor még menthető?

Figyelt kérdés

2013. júl. 28. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
A száraz leveleket vágd vissza, utána locsold rendszeresen. Így látatlanban nem lehet megmondani, hogy megmarad-e, de egy próbát szerintem megér!
2013. júl. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Arra kell vigyázni, hogy most puszta gondoskodásból nehogy vízbe fulladjon. Úgy értem, hogy legyen nedves és érje elég fény, de semmiképp ne kánikulai forróság és tűző perzselő közvetlen napfény. Akkor lehet rá esély. Viszont ilyenkor a sok víztől szokott még inkább megbetegedni. Esetleg megpuhul és elrothadhat. Van nekem is. Egyszer még amikor vettem, utána hasonlóan elszáradt eléggé, de végül kiheverte.


Amire érdemes vigyázni, hogy ne legyen erős a földje.

Úgy értem, hogy nem szabad ilyenkor trágyázni, inkább átöblíteni a földjét és jól le kell csurgatni, hogy ne álljon alatta víz.


Egyébként az egészséges eper töve sem szereti a sok műtrágyát. A levelét szoktam megspriccelni (az egészséges növénynek) 1-2%-os műtrágya oldattal. Szóval nem szabad a gyökerét nagyon trágyázni, inkább a lomb tágyázást szerti.


Persze először nője ki a száradást és térjen magához.


Itt az én epremről készült fotók. Olvasni is érdemes a kép aláírásokat. [link]

2013. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem az enyém, csak egy csaj bízta rám sok egyéb növénnyel együtt, és ha valami tönkre megy, akkor ki leszek herélve :\. Kb a fele elpusztult, de azóta úgy néz ki a maradék az nem kezdett száradni, talán mire megjön a tulaja kicsit megüdül. A tied viszont nagyon szép!
2013. júl. 30. 01:59
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Az enyém egyik része kint telelt az erkélyen a kinti fagyban. Az terem megint. A másik ami egy hűvös szobában vészelte át azt az időszakot, az satnya és nem termett.



"..csak egy csaj bízta rám sok egyéb növénnyel együtt, és ha valami tönkre megy, akkor ki leszek herélve :\. "

Hú hát, legfeljebb egyezzetek meg, hogy foggal csinálja. :))

2013. júl. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Bocs a viccért, (de azért remélem tetszett). :)


A növénykét "kímélésből" ne tedd sötét helyre, mert kell neki a fény, de ne is égjen meg ha jön a kánikula. Tudom nem egyszerű. De a túl kevés fény is bajt okoz, főleg ebben az időszakban és ilyen hőmérsékleten.

2013. júl. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Délelőtt éri a nap
2013. júl. 31. 02:58
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem annyi kell neki.

Délután meg elég az égbolt szórt fénye, mert a délutáni napfény már égetne egy legyengült növényt. A gyökere nem tudna elég vizet felszívni a délutáni perzselés mellett.


Ez így tökéletes.

2013. aug. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Japánból írsz? :D
2013. aug. 1. 14:04
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Japánbóól? Nem. Miből gondolod?
2013. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!