Kezdőoldal » Otthon » Kert » Habanero levél hervadás. Miért?

Osynho kérdése:

Habanero levél hervadás. Miért?

Figyelt kérdés

Nevelek itthon cserépben 2db chocolate habanerot. Egész jól érzik magukat, de az egyik, ha direkt napfény éri, lehervasztja a leveleit elég gyorsan. Árnyékba téve, helyreáll kb 1 óra alatt. Nem értem miért csinálja ezt :/ Dél-Amerikában sincs hideg... :)


Arra gyanakodtam, hogy talán a cserép melegszik túl és azt nem szereti, de egyrészt a teljesen ugyanazt a bánásmódot kapó tesója vígan elvan a napon, másrészt betekertem alufóliával a cserepet, de az se segített.


Nincsenek kiszáradva, a cserép is megfelelő méretű.


Van valami ötletetek?



2013. aug. 5. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs ötletem, de az alufólia - mint minden fém - igencsak hővezető, nem hőszigetelő. Akkor lenne igaz, ha lamellás lenne vagy hőszigetelő anyaggal párosulna.


Simán lehet, hogy a gyökere csökevényesebb mint a másiké, esetleg túltrágyáztad, vagy épp ellenkezőleg túl sovány a földje. Egyébként is jelentős gyökérzete van cserépben hamar felél mindent.

2013. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az alufóliát azért tettem rá, mert eredetileg sötét színű a cserép (majdnem fekete) és nincs rászorítva, tehát, árnyékolás miatt van rajta, és mivel fényes, talán nem melegszik annyira, mint a fekete cserép. :) De ez csak paraszti logika tőlem. Tapintásra kevésbé meleg, mint fólia nélkül.


Viszont, most azon gondolkozok, hogy kevés a víz, amit kaptak. Aztán az egyik paprika lehet, hogy egyszerűen erősebb a másiknál.


Elég jó állagú, laza, vízáteresztő talajban vannak, kevertem hozzá egy kis fekete földet is, hetente-kéthetente kapnak tápoldatot, talán nem ez a baj.


Egyébként te értesz a chilikhez? mert lenne még több kérdésem is! :D

2013. aug. 5. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!