Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehet egy nagy diófát...

Szasa86 kérdése:

Hogy lehet egy nagy diófát kiirtani?

Figyelt kérdés
a szomszédba van egy nagy diófa mit csináljak vele hogy elszáradjon?
2013. aug. 5. 16:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Mi a problémád vele?
2013. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%
Kevés dió pottyan át hozzád? Nem elég nagy árnyékot vet? Magad nem próbáltad már visszafogni?
2013. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
csak az hogy a veteményest beárnyékolja!
2013. aug. 5. 16:37
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
A veteményest nem lehetne máshova tenni? Ide meg egy jó kis pihenőt kialakítani.A diófa árnyéka megfizethetetlen.
2013. aug. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egyszerűbb lenne a veteményest áttelepíteni.


Ha ez végképp lehetetlen (pl. ici-pici a kert, akkor a szomszéddal beszéld meg, hogy az átnyúló ágakat le szeretnéd vágni. (de nem az egész diófát).

2013. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%

hát ha én lennék a te szomszédod, akkor rövid úton te is ki lennél irtva, miután megtudtam, mit csináltál a fámmal.

eszedbe ne jusson ilyen hülyeség, pár pötyhedt répa, uborka és paradicsom reményében, durák.

2013. aug. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%

Az a diófa feltehetőleg ott volt mielőtt te a veteményest ültetted - az árnyékával nem tudsz mit csinálni, ha átlóg, akkor meg megbeszélni a szomszéddal hogy hogyan járjatok el. Vannak a dolognak jogi megkötései természtesen.


Gondolom nem új információ, hogy egy diófa komoly érték. Egyrészt a termése (majd nézd a cukrászdák ablakain meg a hirdetésekben hogy mennyiért veszik kilóját), másrészt a fája - szóval egy termő, nagy diófa tönkretételével komoly kárt okoznál. Egészséges fát meg nehéz úgy tönkretenni hogy ne tűnjön fel senkinek - ha én lennék a szomszéd és tönkretennéd a diófámat biztosan nagyon barátságtalanul kezelnélek utána, szóval ne lepődj meg ha egy ilyen lépésre válaszként kikapálná az egész veteményesedet mindenestől. És nem csak idén, hanem a következő pár évben amíg egymás mellett éltek.

2013. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
nem a véleményetekre volt szükségem hanem hogy mivel lehet kiirtani!
2013. aug. 5. 18:18
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
Költözz a puszta közepére, ott senkinek a diófája nem fog zavarni. Az a fa nagy valószínűséggel régebb óta él a Földön, mint te. Szerencsére.
2013. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

Oké: menj át láncfűrésszel és vágd el derékmagasságban, ez a legbiztosabb. Azért derékmagasságban, mert úgy nem kell lehajolni.

Meg összedarabolhatod a szomszédot is ha tiltakozik - ez a modern mentalitás, múltkor favágás miatt lőtte le valaki a szomszédot, utána meg öngyilkos lett. Mert senki sem tud már semmit békésen intézni.


Lehetne vegyszerezni, de abba gondolj bele, hogy abból a talajon át a veteményesednek is juthat, amit gondolom az asztalotokra tennél.


Egyébként remélem a szomszéd kettétöri cserébe a hátadon a csákánynyelet - csak eddig nem akartam leírni, mert nem tűntél túl bunkónak.

2013. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!