Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehet egy nagy diófát...

Szasa86 kérdése:

Hogy lehet egy nagy diófát kiirtani?

Figyelt kérdés
a szomszédba van egy nagy diófa mit csináljak vele hogy elszáradjon?
2013. aug. 5. 16:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
71%
Remélem Te magad száradsz el szégyenedben!
2013. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%

A helyi szabályozások a diófát 5-6m távra engedik a kerítéstől. Ha a szomszéd 4-re ültette, akkor elég nagy genyó volt. Sajnos így a fák szívnak az idióta, szomszédra terjeszkedő ültetőjük miatt.


Gondolom vagy ott volt amikor a telket vetted, vagy amikor ültette, figyelmeztetnek kellett volna a hibájára.

2013. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
79%

Sehogy, ha nem a tiéd!

Engem a szomszédom mindig azzal szokott b*szogatni, hogy vágjam le a hozzájuk átlógó ágakkal, mert ősszel nem győzik kidobálni azt a rengeteg diót, ami áthullik hozzájuk.

Mondjuk ez sem egyszerű művelet, mert jó 6-8 méter magasan vannak ezek az ágak.

De legfeljebb te is ezt tudod tenni.

2013. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
60%

#12: Ó, ha mindenkinél az lenne a bunkóság magasfoka, hogy 4 méterre a kerítéstől ültet diófát... Élvezném.

Amúgy az is lehet, hogy a kerítés volt később, sosem lehet tudni. De ha a fa igazán nagy, 1-2 méter mit sem számít az árnyékát tekintve. Vannak elég szép darabok. Amiknek a direkt kivágását szentségtörésnek érzem.

2013. aug. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%
14-es.. Csak ízért írtam, mert az én szomszédom fája 2,7 méterre van a lézer szerint. Ez még egy almafánál is éppen hogy beleférne. A dió levele növekedésgátló hormont tartalmaz, az alatta élő növények elcsökevényesednek ha nem gereblyézed össze a szomszéd leveleit. Ha 5 méterre lenne, akkor fele annyit kéne gereblyézni. Ha meg dió árnyékot szeretnék, akkor majd én eldöntöm, hogy hova a legalkalmasabb ültetni a saját telkemen úgy, hogy jólérezze magát 15 év múlva a fa is és a szomszéd is. Ez egyszerű odafigyelés másokra mivel társadalomban élünk. Pl. rászólok a kutyámra, ha ugatja a nagy semmit vagy a madarakat, mert ha nekem zavaró, akkor a szomszédomnak is. Veszem a fáradtságot, kikelek az ágyból tv nézés közben és rászólok. Az emberek másik fele sz@arik ilyesmire, mondván azért kutya, hogy ugasson. Ez a helyzet a diófával is.
2013. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Mondjuk én az árnyék miatt nem vágom le kerítésvonalban, hiába nyúlik át 3 méterre is, bevállalom az a 2 vödör levelet. Megtehetném, hiszen kihalt a szomszéd, az örökösök meg csak évente 1-2 alkalommal jönnek. A termése meg csapnivaló. Dehát így vettem, hogy a fa ott állt, én kötelességem ehhez alkalmazkodni. Majd az új tulaj ültet egy jobb fát a telek közepére - ezzel vigasztalom magam.
2013. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
55%
Szerencsés vagyok mert nekem nincs ilyen szomszédom mint te.
2013. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
12-esnek: általában a helyi szabályozás újabb keletű. mint a diófa. Vagyis csak a szabályozás után elültetett fákra vonatkozhat.
2013. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
35%
Már magával a kifejezéssel vitatkoznék. Kiirtani az egyik legkegyetlenebb szó a ivlágon, még inkább, ha egy óriási, árnyékot adó gyönyörű fára mondja valaki. Ne "irtson", ne csonkítson! Máshová telepítse a veteményét! Békétlen egy szomszéd lehet maga, ráadásul jó agresszív is...
2013. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 zakos ***** válasza:
55%
És a diófa, vagy a veteményes volt ott előbb? Tippem az van... Inkább téged kéne kiirtani
2013. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!