Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tarackot hogy lehet kiirtani...

A tarackot hogy lehet kiirtani a gyepből?

Figyelt kérdés

A Gyom-stop nyilván alkalmatlan, mert a tarack egyszikű. A gyomlálás saras földben bár hatékonynak tűnik, elég ha egy kicsi gyökérszál bentmarad, tőosztás jelleggel újra sarjad. Ha a beleszakadt részekre totális gyomirtószert ecsetelek, akkor az elég? A gyökerére nyilván nem tudok önteni, mert akkor a rendes fű is megsínyli. Vagy irtsam ki az egészet és füvesítsem újra? Kb 40 nm ami fertőzött. Esetleg más ötlet?


Füvesítés előtt volt gyomirtózás így fura, hogy elterjedt, pedig látszólag elpusztultak..



2013. aug. 9. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szinte sehogy. Kb 10 éve felszedtem a járdát, mert tele volt tarackkal a járdaköz. Egyesével kézzel huzigáltam ki, minden vacak gyökeret összegyűjtöttem, fel is lazítottuk a talajt, hogy mellette is szépen kiirtsuk.

Hát jó látszatmegoldás volt. Bár a járda vonalvezetése szebb lett, de 2-3 év múlva újra előbújt a tarack...

2013. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 schocko ***** válasza:
Totál gyomírtó...megvárni míg hat...felszántani lehetőleg nyár elején...átforgatni időnként, hogy kiszáradjon...közben újra totálozni...2 év alatt ki lehet írtani...
2013. aug. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem reménytelen, ha olyan a környezet.


Nálam, (zártkertben)fél méter mélyen át lett forgatva a föld bődületes munkával! Egy évig szép volt minden, aztán a második évre az utca túloldaláról, -az utca alatt!- átjött és úja elterjedt!

Én feladtam a küzdelmet, ha locsolom, nyírom, szép zöld az is.

2013. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy elnézem havonta duplázódnak és ez a fertőzött területre is igaz. Maradt még egy deci Glialkám, azt bekeverem fél liter vízbe, azt ecsettel elszórakozok tövenként. Ilyen melegbe sem ásni sem fűmagot vetni nem lehet. A szomszéd meg röhögne rajtam, hogy újrafüvesítek egy féléves gyepet. Így meg nem tudja mit csinálok.
2013. aug. 9. 16:25
 5/9 gomzoli ***** válasza:
Hát szerintem ne is tudja meg, hogy ecsettel felfegyverkezve egyenként kenegeted őket, mert csak akkor fog igazán jót röhögni!
2013. aug. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem a "munka" elvégzésének ideje a sok, 2 hajnal alatt megvan az a párszáz tő, hanem a hatékonyság a kérdés. Az, hogy az elhalt gyökerek nem akadályozzák majd az angol perje terjeszkedését, csírázását, növekedését.
2013. aug. 9. 18:13
 7/9 A kérdező kommentje:
3 reggel alatt kiszedegettem a porcsint és az ellapuló tippant a fűből amitől távolról sárgának hatott a fű, csak a tarack ami gondot okoz. Az nem probléma ha négykézláb kell gyomlálni, néha még élvezem is. A gyomirtó ezekre nem vagy csak részben hat esetleg a füvet is hazavágja. Persze jól be kell locsolni a helyet. Ráadásul a spániel kutyuli néha szereti majszolni a füvet, ha telibe fújom a pázsitot az nem hiszem hogy jót tesz a blökinek.
2013. aug. 9. 18:18
 8/9 schocko ***** válasza:
A gyomírtó csak akkor hat, ha a levélre kerül, a töveket hiába kenegeted...majd a levélen keresztül lehalad a gyökerekbe...keverhetsz hozzá egy kis ureát, az valamelyest gyorsítja...kell neki legalább 2 hét, hogy hasson...érdekes szórakozás, nem látom sok értelmét...
2013. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"...átforgatni időnként, hogy kiszáradjon..." - írta valaki. Nos, amikor építkezni kezdtem, a pottyntós Wc ajatjára kíváncsiságból kiszögezetem egy kb 20 centis tarackgyökeret. Három év múlva, amikor elkészült a ház, lebontásra került a bódé, és egy cserépbe elültettem a gyökeret. Kihajtott!!! Három nyáron át tűzte a nap, három télen át fagyott csonttá, de nem hatotta meg a nyavalyást.
2013. aug. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!