Kezdőoldal » Otthon » Kert » Citromfa termesztésben használ...

Citromfa termesztésben használhatom?

Figyelt kérdés

Van kb. féléves citromfám. Már nagyjából 20 cm magas és szép nagy zöld levelei vannak. Ám néha a tetején a kis apró levelekből egy-egy leszárad...

Kb. hónaponta 1-2 levél szárad el, majd miután elszáradt és leesett a helyébe szép zöld levél hajt újra és a következő hónapig nincs is semmi gond.

A kérdésem az lenne, hogy milyen tápoldatokkal tudnám erősebbé tenni, fokozni az egészséges növekedését. A bolti cuccokat nem csípem, műtrágya, s hasonlók nem kellenek, csak egészséges.

Pl. gondoltam valami házi komposztra vagy csak egy sima citromból narancsból levet csavarni rá egy keveset???

Egyéb tippek?? Tapasztalatok? Házi tápoldatok?



2013. aug. 11. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A házi komposzt a lehető legjobb ötlet!!

Ilyenkor csak annyi a dolgod, hogy a kertben talált összes szerves dolgot beledobálod egy kis ládába, pl lehullott falevél, levágott fű.. megromlott zöldség, gyümölcs. Minél kisebbre vágd ezeket össze. Gyorsabban lebomlik. Kiváló tápanyagú komposzt lesz belőle, olcsó, és ezerszer jobb mint a bolti vackok.

2013. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is ilyesmire gondoltam!

Köszi a választ!

2013. aug. 11. 15:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Galambtrágya.
2013. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!