Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fegyverek vannak a kertünkben!...

Fegyverek vannak a kertünkben! Hogy találjam meg?

Figyelt kérdés

A kertünkben nagyapám szerint,az ő apja a II. világháború után eldugta a fegyvereket a kertünkbe,mert akinél fegyvert találnak,aszt elvitetik valahova.Apám próbálta megkeresni,hívta a fémdetektorosokat és azok keresték velem,de csak szeget meg rozsdás fazekat találtak.De én a mai napig nem adtam fel! Nagyapám szerint több mint 50 darab különböző fegyver van a ládában eltemetve,köztük gránátok is!Nem tudom hogy mennyire lehet igaz,de én is és apám is hinni szeretnénk neki! Eltelt egy év és nagyapám elhunyt! :( Senki sem gondolt az elásott tárgyakra! Egy kb 30x15 méteres kertben van az egész,aki tényleg szeretne tippet adni,kérem vagy itt vagy privátban írjon!

Én ilyesmivel nem szoktam hülyéskedni tehát ha valaki nem venné komolyan,annak ajánlanám hogy nézze meg a bal oldalon élvő "Kilépés" szöveget és nyugodtan kattintson rá!Nem Magyarország élek hanem Ukrajnában,közel a határhoz!Nem vagyok még nagykorú nem foglalkozhatok bejelentéssel,meg brigád ásatással,de akinek van annyi becsülete,az agyon valami ötletet hogy bebizonyítsam hogy az egész igaz és nem fikció! Örökre megköszönném a Normális Válaszolóknak!

Köszi

előre is!



2013. aug. 15. 15:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem köves a talaj, próbálhatsz leverni a földbe vasrudat, és ha egy területe belül azonos magasságban akad meg, akkor ott áshatsz. Ha meg peched van, akkor gránát volt és röpülsz :(
2013. aug. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el felásni a kertet. Mást nem nagyon tehetsz.
2013. aug. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 yuda ***** válasza:
100%

Nem tudom a fémdetektor miért nem győzött meg, mert ennél jobb eszköz nincs erre. Esetleg olyat el tudok képzelni, hogy abból is vannak érzékenyebbek, finomabbak és kevésbé. Érdemes lehet esetleg egy profibb fémdetektorost kihívni, ami mélyebbre lát.

Nem tudom milyen válaszra vársz detektoron kívül.

2013. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fémdetektor nem jött be, valoszinüleg nincs is ott semmi. Az oka lehet az is, hogy dédapádnak több esze volt. Nem a saját kertjében ásta el, mert nem akarta, hogy ott találják meg esetleg.
2013. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Elkezdesz ásni és kész... jó edzésnek. Aztán ha nem jön be, max teleülteded palántával a remekül puha talajt!


Amúgy még az is lehet, hogy a ház területén van. mondjuk egy betemetett pince, vagy istálló húgyaknája, stb.


Vagy a kert valamely lebetonozott része alatt.


Amúgy mit tennél a fegyverekkel?

2013. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

ehhez mondjuk tudni kéne hogy akkor milyen mélyre lett elásva, meg ugye időnként megnövekedhetett a talajszint az évek során mert simán oda hordja a szél a port meg homokot meg mindent és az pár centit nővekedhetett. Nálunk is van egy másik épület a telkünkön mögötte kb 2 méter széles udvar a szomszéd beton kerítéséig és ott 10 éve betonoztunk, majd most nyáron pedig 3 talicskával hordtuk ki onnan a földet meg a koszt, hogy a beton előkerüljön. meg ugye gondolom a veteményes meg ezek miatt is lett hozzátok plusz föld letéve így lehet 1 métert is le kell ásnotok a ládáért, az is lehet hogy a láda már szétrohadt és maximum rozsdás maradványokat húztok ki onnan.

Azt is kéne tudni hogy azóta a ház lett-e bővítve vagy valami mert simán eltudom képzelni hogy az épület alatt van.

Szóval kb az egész telket feltúrhatjátok szerintem legalább 1,5 méter mélyre biztosan le kell mennetek, de jobb vigyázni.

A fémdetektor nem észlel túl mélyen fémeket sajnos én is itt régi római pénzérméket akartunk keresni egy "játék" detektorral de csak drótokat meg minden szemetet sikerült kihúzni.

Szóval nem tudom itt ásnotok kell kész.

2013. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kösz mindannyitoknak! Megkaptátok tőlem a zöld kezet!

Nincs semmi új mondani valóm,max az utolsó válaszolónak csak annyi hogy,igen,van még olyan hely ahol nem kerestük,pl lehetséges a ganaj(trágya),vagy a víztároló alatt!

Mindenesetre elkezdek 2-3 év múlva ásni 1 métert és ahol ástam úgy lesz hogy leszurkálok kórókat és ha semmi visszavájom a földet és így tovább!

Még egyszer hálás vagyok hogy normális válaszokat adtatok!

Kösz nektek!

2013. aug. 15. 17:18
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A fémdetektorok kb 50-60 centin találják meg a vasvödröt és 20-30 centin az érmét. Vagyis ha 0,8-1 méter mélyen vannak, akkor oda földradar kell, mivel a detektorok kúpszerűen "látnak" egy bizonyos távolság után, hiába egyszerre több frekvencián dolgozik. Földradara nem sok embernek van, de van gyártója hazánkban is. A talaj színéből is következtethetsz, mert ha valahol ástak valaha, ott esetenként a világosabb föld került felülre egy foltban. De ez nem garancia.
2013. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én mindennap kijelölnék egy kis területet, és azt mondom. Na ma ezt ásom fel. Felásod azt az 1x1 négyzetmétert ma és kész! Holnap megint egy ugyanekkora területet.. Minimum 1,5-2 méter mélyen kell ásnod.
2013. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kösz nektek is!A Tipp is jó! Zöld kész úgyszintén!
2013. aug. 15. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!