Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy régi, oldalt kibetonozott...

Egy régi, oldalt kibetonozott gödörbe hogy lehetne halakat telepíteni?

Figyelt kérdés
Körbe betonos, mélysége 2m + 0,5m ami föld felett van. Alja föld, jelenleg kb 1 m víz van benne, ez vajmi kevés, így valamivel ki kéne bélelni. Ha az alját lebetonoznánk, a találkozásnál meg kifújnánk valami ragasztóval az tartós lenne? (elbontani nem lehet, mert mellette épület, és ez tartja az alap egy részét, csak ól, de nem akarjuk elbontani)A nylont eleszi az idő, túl drágán meg nem szeretném. 2x2x2+0,5 m a mérete. Ez teletöltve 10 m3. Át se melegedne, meg be se fagyna, tehát jó lenne nekik. (nem soknak csak pár db-nak, nagyobb kárászoknak, keszegeknek)
2013. aug. 25. 01:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy tartós mínusz 10-15 fokban nem fagyna be legalább fél méter vastagon???
2013. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Állandóan lékelni kell, és mivel ez egy lyuk (ha jól értem), levegőztető is kellene.

Részemről ezt állatkínzásnak nevezném, inkább fagyaszd le a halászlének valót, ne szenvedtesd ilyen körülmények között.

2013. aug. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100% hogy befagyna. Ezzel nincs is gond, minden tó befagy, de a beton szétrepedne a jég okozta tágulástól és egy szép tavaszon tavasszal elinalna a fele víz. Az úszómedencéknél ezért is használnak befagyásgátlót és fóliát stb. Attól meg a halak másnapra feldobnák az uszonyaikat. Az aranykárász esetleg túlélne benne homokkal az alján.
2013. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Emberek, ne biztassátok már arra, hogy egy 2 m mély résben tartson élő állatot!

Esetleg barlangi trollt.

2013. aug. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a föld színe alatt lenne az egész az még hagyján, de szegény halak akkor is az egyenes betonfalat nyalogatnák egész életükben. Az ilyeneket átmeneti tárolónak használják, amiből a vevő hazaviszi a halat a halászléhez.
2013. aug. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ebbe világéletébe volt víz, és télen nem fagyott be. Egy repedés sincs rajta, pedig 30 éves körül van. Régen ganégödör volt, most jópár éve üresen áll, csak víz van benne. Amióta kötelező a fedett tároló, azóta nincs használva. Addig se volt már nagyon, mert volt jószág, és elbomlott benne ami volt, ment komposztnak. Csak hogy kötelező lett, szomszéd feljelentett, és jobbnak láttuk ha inkább megszüntetjük. Így vagy 5 éve nem használjuk. Vízóraaknába több évig volt egy tenyérnyi hal, azt se tudjuk hogy került bele, csak egyszer láttuk, hogy ott van. Se árvíz, se belvíz, és a tető is rajta volt. Aztán amikor először mentünk haverokkal pecázni kifogtuk és kivittük a tóra. Soha nem kapott kaját, de megvolt. Mert egy kertitó mennyivel jobb? Alján ennek is lenne homok, oldalánál lenne egy emelet, ahova menne egy kis nád, egy kis ilyen-olyan növény, kertitó természetessége lenne. Pont az ilyen állatkínzás blablabla miatt nem az állatok témakörbe tettem fel. Az nem állatkínzás, ha kishallal pecáznak? Vagy egyáltalán ha horoggal horgásznak? Nem kéne betiltani a húsokat? Mert ahogy tartják az üzemi halakat, csirkéket, pulykákat, az állatkínzás. A halakat 100 kg/m3, és még többe tartják. De az én tavamba ha beleraknék 10 kiló keszeget, kárászt, én állatkínzó vagyok... Értelmiség, gondolom...
2013. aug. 25. 10:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Szívtelen vagy, ráadásul nagyon sötét, ha az elítélendő nagyüzemi állattartás oldoz fel az alól, hogy élő állatokat egy hasadékba telepíts. Attól, hogy létezik a pedofília, neked még nem kell pedogfilnak lenned, ha érted a párhuzamot.


Nincs fény, nincs vízfelület, nincs oxigén, nem maradnak meg benne, vagy csak haldokolva. Se eszed, se szíved.


Más: Ősi népek mítoszában a hal maga a tükör (kereszténység jelképévé sem véletlenül lett), amit teszel mással, az lesz veled is. Kínaiaknál a beteg hal, halált jelent a családban.

2013. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bármit lehet állatkínzásnak nevezni, amihez az ember hozzányúl. Legfeljebb a mértékén lehet vitatkozni.


DE: ha egy hal születésétől fogva egy ilyen betonlyukban nő fel és él, akkor soha nem tapasztal meg mást, jobbat; tehát ez lesz neki a természetes, az alap, a kellemes. Ezt én sem értem, hogy mitől lenne állatkínzás. A probléma az, hogy az állatvédők is egy kissé elrugaszkodtak, elszakadtak a valóságtól, a törvények pedig még teszik is alájuk a lovat - hiába, hogy ez nem lenne állatkínzás objektív értelemben, attól még simán megbüntethetnének érte ezen címszó alatt.


Nagyon egyszerű eldönteni egyébként, hogy állatkínzás-e halat tartani benne: ha szaporodik, akkor jól érzi magát, ha pedig jól érzi magát, akkor nem állatkínzás. Általában igaz, hogy minél kisebb testű egy hal, annál inkább jól érezheti benne magát.


Ahhoz pedig, hogy egy ilyen létesítményben a víz fél méter vastagon befagyjon, legalább egy hónapig tartósan -30 fok alatti hőmérsékletre lenne szükség - ilyen pedig hazánkban nem igazán fordul elő. 15-20 centinél vastagabb jégpáncél csak nagyon ritkán alakul ki a vizeken hazánkban.


Az pedig, hogy a halaknak a kopasz betonfalat kellene nyalogatniuk, az is csak az első pár hétre lenne jellemző, ugyanis nagyon gyorsan algák telepednének meg azokon a felületeken, amelyeket süt a nap. Az alga haltáplálék, a döglött algák pedig lesüllyednek a fenékre, ahol hamarosan egész víz alatti fauna alakulhat ki, mindenféle apró rákok, vízi rovarok, baktériumok, növények és más élőlények élőhelyét megteremtve.


A fólia pedig csak azokon a részeken öregszik el gyorsan, amelyeket süt a nap, vagy ahol nagy a hőingadozás. Egy méterre a víz alatt már évtizedekig meg tudja őrizni az állagát (ha egyébként mechanikai hatások nem érik, pl. nem vágja, rágja vagy szúrja ki semmilyen állat vagy növény). A felsőbb rétegeket pedig befedi az alga, ami ugyancsak megóvja a napfény (UV-sugarak) károsító hatásától. Ezeket a 10-20 centis vízréteg már egyébként is nagyrészt megszűri, főleg ha nem is kristálytiszta.

2013. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csak annyit írtam volna, hogy a kárász meg fog élni benne, a keszeg és más halfaj már nem. Legalábbis szaporodási kényszere nem lesz nekik, csak túlélési. A kárász szeretni fogja, a többi ha szaporodna, akkor az új nemzedék nem biztos, hogy kibírja a telet. Tapasztalatot írtam csak le. A küszök és a dévérek kinyiffantak hasonló helyen a következő tavaszra..
2013. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vörösszárnyút akarok keszegből a dévér tudom nem bírja. A vörösszárnyú meg vígan kibír még többet is. Annyi célja lenne, hogy a kis aprók csalihalnak, a nagyobbak meg csalihal termelőnek, ha sok lenne megsütni. És nem kéne egy órával hamarabb kimenni, hogy csalihalat fogjak, itt szomszéd gyereket ráállítanám, hogy fogjon pár db-ot, és kész. Úgy tudom, hogy 1 kg/m3 az ideális, így furván számolva ebbe meglenne 30 db keszeg-kárász, és a szaporulat. De ha az alját lebetonoznánk, és a toldásnál kifújnánk fugaszillel, tartós lenne? És nem 1-2 évre, hanem inkább 5-10 évre terveznék. Persze tudom, hogy 2-3 évente ki kéne takarítani is.
2013. aug. 25. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!