Kezdőoldal » Otthon » Kert » Régi szőlőtőke helyén kikelt...

Régi szőlőtőke helyén kikelt kisszőlő már csak vadszőlő, vagy még ugyanolyan mint az eredeti anyaszőlő volt?

Figyelt kérdés
Nagyon finom csemegeszőlő volt, kiirtottuk, megbántuk, most a tő helyén elkezdett nőni egy kisszőlő. Vajon ez azonos a régi fajtával, vagy csak valami vadhajtás? Köszönöm
2013. júl. 6. 06:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
33%
Nem vagyok nagy szakértő. Azonos fajta, csak vadhajtás lehet, ahogy írod. De én szkeptikus vagyok, amikor azt mondják, ki kell vágni. Kaptunk pl. barackfát, ami nem oltott, hanem nőtt magától, és van rajta barack. Én a helyetekben adnék neki egy esélyt, ha már van kisszőlő is rajta (pedig azt mondják, hogy a vadhajtás nem terem), akkor pár hét, és kiderül milyen.
2013. júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Öreg tőkét vágtatok ki, annak a gyökérzete nagyon mélyre és nagyon sokfelé ágazhatott. Bizony könnyen meglehet, hogy az eredeti töke, valóban termő hajtása tört elő. Én is azt mondom, szúrj mellé egy kis karót, kötözgesd hozzá, és ha az időjárás olyan, akkor locsolgasd.


Egy év múlva (április-május) már elvileg hoznia kell termőfürtöt is, ha nem vadhajtás. Persze azt még akkor majd ne hagyd rajta, mert akkor az erőt a tőke nem a termőág nevelésére adja, hanem a termés nevelésre.


Egy tőkén a 3.-ik évben szabad a hozott termés 50%-át meghagyni, azt képes úgy megnevelni, hogy a tőkét nem terheli túl. Vagyis ha az idei az első éve a hajtásnak, jövő év elején még a hozott fürtöket ledúrod róla, had erősödjön a kinőtt szőlővessző, és majd csak az utána következő évben hagyod rajta a hozott fürtök felét.

Én szurkolok neked!

2013. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

kétesélyes.


ha oltvány volt, akkor valami más szőlőfajta lesz.

ha nem oltvány, akkor ugyanaz a csemegeszőlő fog kinőni.


jövőre már fog virágozni, és majd kiderül.


(A vadhajtás az mást jelent)

2013. júl. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy a 3 irja az fog lenni .Szőlőt leszedni fiatal tőről

már nem szokás .A táperőt kell inkább adagolni .

2013. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

A csongrádi-borvidéken a szőlős-gazdák az új telepítéseknél az első két évben leszedik a fürtöt, ezzel kímélik a tőkét, és engedik, hogy a termőágat jó erősre, stabilra tudja nevelni.

Nemcsak olcsóbb, mint mesterséges táperőt adni, hanem hosszútávon eredményesebb is.

2013. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

"új telepítéseknél"

Ott talán, de ez nem az.


Egy öreg tőkének több méter mélyen vannak a gyökerei, és hatalmas felszívófelülete van.


A friss telepítésnek alig van gyökérzete...

2013. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is aki nem ért hozzá ne válaszoljon mint az 1. tette .Leírta nem ért hozzá de biztosan vadhajtás. A helyes választ a 3. adta meg.
2013. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem voltam gép előtt, de mindenkinek nagyon köszönöm a választ! Meghagyjuk, gondozgatjuk, és jövőre meglátjuk, mi lesz belőle:)
2013. júl. 6. 17:18
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos nem tudom, hogy oltvány volt-e, azt hiszem "kecskecsöcsű" a szőlő neve:)
2013. júl. 6. 17:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

Olvastad? Öreg tőke már nincs, kiszedték!

Csak valami "véletlenül" talajban maradt gyökérke hajthatott ki, márpedig akkor az egyelőre legalább annyira fiatal, mint az a kis hajtás, amit most hozott!

Erő, termőképesség tekintetében messze elmarad az öreg tőkéktől! Ha meg akarják tartani, akkor inkább kímélném 1-2 évig, mint engedném, hogy esetleg túlteremje önmagát.

2013. júl. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!