Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rizst lehet Magyarországon...

Rizst lehet Magyarországon termeszteni?

Figyelt kérdés
Igazából csak hobbi szinten csinálnám magamnak kis mennyiségben, és csak érdekelne, hogy érdemes e itthon belevágni?

2013. aug. 28. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Én láttam egy régi dokumentumfilmet nemrég, a szocializmus alatt termesztettünk rizst. Viccesen hangzik, de próbálkoztunk. Azt nem tudom, hogy anyagilag megéri-e, de a hobbi soha nem arról szól, hogy pénzben megtérül-e a befektetés.
2013. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
belvizes területen mindenképp!
2013. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
pár napja olvastam éppen, hogy bizony nem csak a szocializmus alatt, hanem már a háború előtt is volt termesztés ... a dolog az éghajlat miatt nem igazán jött be, beteg és satnya lett a rizs ... viszont azzal fejeződött be, hogy még ma is folyik nálunk rizstermesztés ... tehát lehet
2013. aug. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EagleHUN ***** válasza:

[link]


2600-hektáron termesztik ma Magyarországon ami az ország szükségleteinek 20%-át teszi ki.

A Viharsarokban láttam még nemrég működő rizsföldeket.

2013. aug. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 EagleHUN ***** válasza:

kedves nemááá

"éghajlat miatt nem igazán jött be, beteg és satnya lett a rizs"

ez nem igaz a Wikipédiás cikket ha végig olvasod, kiderül saját nemesítésű rizsünk viszonylag jól terem ma is.


Egyetlen hátránya van Magyarországnak a hagyományos rizstermesztő országokhoz képest. Hogy ők az éghajlat miatt évi 2-3x is arathatnak, mi csak 1x.

2013. aug. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Igen, de minek, amikor van nokedli.
2013. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 nem értek hozzá, én csak azt írtam amit pár napja olvastam ... de a mezőgazdaság csodákra képes :)
2013. aug. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hangzik viccesen. :) Sok embert ismerek aki dolgozott a rizsföldön. Olyat is, aki belefulladt. Mert nem volt betemetve egy kút, csak elárasztva. És az alföld nagyrészét alkalmassá tették rizstermesztésre. Csak aztán jött egy új ember új hülyéje, és másra terelték a szót, amire a magyar rizs is elfogadható minőségű lett. És a 300 Ft-os rizsár mellett nem éri meg termeszteni, de mint hobby, megéri. Ha gondolod, írj privátot, és megkérdezem neked nagyanyáméktól, hogy pontosan hogy is kell, ők is dolgoztak rizsföldön. Csak nem tudom honnan lehetne magot szerezni, mert ami a boltokba van, az hántolt, és az nem kel ki. Amúgy árasztásos földművelést igényel, tehát ha kertbe csinálnád, akkor vagy kúttal kell rendelkezz, vagy igen magas lesz a vízdíj. :)
2013. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 EagleHUN ***** válasza:

"Igen, de minek, amikor van nokedli."


Változatos táplálkozásról hallottál már?

2013. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez például Magyar rizs: [link]


Szerintem a rizs szántóföldi növény, és emiatt kis mennyiségben nem éri meg termeszteni.

2013. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!