Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most kezd virágozni a chilipap...

Most kezd virágozni a chilipaprikám. Ez a hőmérséklet engedi még, hogy teremjen?

Figyelt kérdés
Január végén ültettem (7 db), és elég sokáig bent tartottam a szobában, csak kb nyár közepén tettem ki az erkélyre. Nemrég nyílt rajta két virág, és tele van bimbóval mind a 7 növény. Rásüt a nap délelőtt. Lesz még ezen termés, ha kint hagyom? Ha fagy várható, akkor hozzam be a szobába? Nappal mi az a minimum hőmérséklet, amit még elvisel? Vagy hozzam be végleg? Akkor is terem majd?

2013. szept. 19. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Mázli, hogy cserépben van, így könnyen be tudod vinni a melegre. Ahogy a fagypontot megközelíti a hajnali hőmérséklet, be kell vinni végleg. Bent is fog teremni. Figyelni kell az időjárás jelentéseket. Kb ugyanolyan rosszul fogja viselni a 20 fokos szobát az ablak mögött mint a 10 fokos szabad levegőt. Elvileg még jövőre is lesz rajta termés. Legalábbis nálunk 2 évig termett.
2013. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Milyen paprika? Fajától függ a válasz is. Az biztos, hogy nem fagyálló, és alapvetően 20 fok alatt és erős fény nélkül nem is szeret túlságosan nőni. De egy jolokia úgy ledobja majd a virágait, mint atom. A noname keverék, kicsi termetű paprikák már inkább bírja a szobában tartást. Ne számolj téli terméssel, ha mégis akkor szerencséd van, de nem az az alapállapot.
2013. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!