Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül egy diófa...

Mennyibe kerül egy diófa kivágása?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van aki kivágja a fáért.Ha nem akkor 2500-3000ft / sthil tank.
2013. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól ,hogy hol is van.Ha veszélyes fák kivágása kategóriájában van,akkor bizony ez nem kevés .

Ha nem csak az van,hogy fűrészelem az alját,az borul amerre borul,mert nem tesz kárt semmiben,akkor nem olyan sokba,de embere válogatja .

2013. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Egy normális kivágás úgy néz ki, hogy legalább 1 méteres körzetben és mélységben körbeássák a fát a gyökerek elvágása előtt. Ez nagyobb meló mint az aprítás és a rendrakás. Ne hagyd, hogy szimplán a föld felett 1 centivel vágják el, mert hónapokig ontja majd a büdös vizet magából és nem tudsz a helyére új fát, bokrot ültetni. A gyökerét is fel lehet használni.
2013. szept. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15 ezer Ft+ÁFA
2013. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen helyen van a fa.

A szomszédomnak nem volt hely ahova döntsék+ villanyvezeték is ott volt. Neki 25000Ft-ért vágták ki számlával.

Szóval a veszélyes helyen lévő fákat nagyon drágán vágják ki.

Ha van hely ahova lehet dönteni és nincs ott akadály azt szerintem pár üveg sörért kivágják neked.

2013. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Minek kell egybe dönteni? Mi a nagyobb ágakat levágtuk (kötéllel elhúztuk a veszélyes zónából), aztán körbeástuk, kötelet kötöttünk a korona tövéhez, elvágtuk a gyökereit és az egész törzset egybe kiszedtük, kirángattuk. Bár a diófa kerekded alakú és a döntéssel majdnem oda hull mintha lefele esnének az ágai, azért pár métert lehet nyerni és nem dől kontrollálatlanul.
2013. szept. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Na meg attól is függ,hogy mekkora az a diófa.
2013. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. szept. 26. 10:12
 9/14 anonim válasza:

Meg sajnos az sem mindegy hol laksz.

Mert én kb 5 éve egy fenyőfát akartam kivágatni az ablakom előtt. És kaptam egy infót,hogy az nem úgy működik, hogy csak úgy neki esek, engedély kell rá...

Én Visegrádi v.ok és ugyebár az a Duna-Ipoly nemzeti park része (mint utólag megtudtam)és onnan kellett engedélyt kérnem ami egy 5000Ft.-os csekk ellenében meg is kaptam.

Ha az engedély nincs és valakinek szúrja a szemét, hogy csak úgy kivágod még pénzbüntetést is kaphatsz.

Nekem szerencsémre megvolt az engedély, mert engem a drága szomszéd biza felnyomott...

Járj utána, ez egy jó tanács.

2013. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos egy teljesen kiszáradt diófáról van szó. remélem arra nem kell engedély? Vagy mégis? :-)
2013. szept. 26. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!