Kezdőoldal » Otthon » Kert » SOS! Benti viragoknak hasznalh...

SOS! Benti viragoknak hasznalhatom ezt a viragföldet?

Figyelt kérdés

Ma kellene atültetnem mindenkeppen, mert kisgyerekek mellett holnaptol nem tudom, ezert fontos lenne! Iden tavasszal egy tönkrement virag szarait levagdostam, akkor vett (spar) bio viragföldbe ültettem, hosszanti cserepbe többet. Most nagyobbak lettek, egyenkent külön-külön cserepbe kellene ültetnem.

1. Tehat nem regi föld, felhasznalhato ujra?

2. Ezenkivül ugyanebböl a viragföldböl elötte even atültetett benti viragok körül rengeteg bogar vagy szunyog volt, emiatt is odzkodom, nehogy elszaporodjanak bent a bogarak. (Kisgyerekeink miatt különösen fontos.) Csak mert "bio" föld, ez lakasban tartott viragokra is hasznalhato?


Elöre is köszönöm!



2013. szept. 29. 16:40
 1/2 anonim válasza:

Használtat is fel lehet használni, de ha bizonytalan vag benne, inkább vegyél egy új zacskónyit. Átültetéskor a régi föld úgyis ott marad a gyökéren. A régi földet, ha nem fertőzött, újjal keverve jó használni. Ha fertőzött, jobb kidobni.

Viszont ha elmégy egy közeli virágboltba, meg még a földből is viszel, biztos azonnal tudják mondani h mi az ábra. :)

2013. okt. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. A virágföld felhasználható, de nem ajánlom. tudnod kell, hogy akármelyik legszuperebb virágföld is kb 1-2 hónapig látja el a növényeket tápanyaggal, utána már nem sok tápanyag van bennük. Egész egyszerűen a növény elfogyasztja az összeset. Ezért használnak sokan tápoldatot, amit a vízbe keverve adnak a növénynek. Én speciál jobban szeretem a táprudat, mert beleszúrom a földbe, és utána 2-3 hónapig minden öntözésnél pici rész lemállik belőle - nagyon kényelmes :D


2. Szóval ugyan ebbe a földbe szerintem ne ültess. Szórd ki szépen a kertben a fűre.

A BIO föld lényege hogy nem tartalmaz műtrágyát, helyette több benne a biohumusz, komposztált marhatrágya, és így drágább is. Azért mert BIo föld, még használható bent is, de ha tele volt bogarakkal, akkor van kettő javaslatom:

- ne vedd meg az a földet mégegyszer : ) (Mit vettél egyébként?)

- Nekem bevállt egy ilyen apró bogaras írtó spray, ha érdekel megírom neked

2013. okt. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!