Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csipkebokrot hogyan kell vagy...

Csipkebokrot hogyan kell vagy tanácsos megmetszeni? Nem elsősorban a szépsége miatt, hanem hogy jól teremjen.

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy csak a száraz ágakat kell eltávolítani. Viszont ezek kissé elvadult bokrok, biztos vannak 10 évesek (lehet, hogy 20-30-on is felül), mind vagy 3 méterre felmegy, onnan meg lelóg szinte a földig. Most hogy leszedem, szívesen metszeném közbe emberi formára, ill. ahogy látom, ezek a vékony indái nem teremnek, inkább a nyári melegbe szépen felkopaszodnak. Viszont nem tudom, mennyire jó / szabad visszametszeni? Előre is köszi a válaszokat, link is nagyon jó, nekem eddig nem sikerült jót találnom.

2013. okt. 9. 15:27
 1/2 szokratesz ***** válasza:
elrontani nem tudod, bárhol levághatod a hajtásokat. Vad növény ezért hajt majd új hajtásokat bőven. De sztem majd tavasszal.
2013. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor tehát mindegy hol vágom el ezeket a lecsüngő ágakat. Most lesz muszáj, mert úgy néz ki, hogy a tőtől jó 3méter sugarú körben lógnak a földre, át a kerítésen, amihez hozzá se lehet férni. És ha rendesen megmetszem, az segteni fogja, hogy több termése legyen? Tavaly sok volt, most elvétve (mondjuk virág se volt sok tavasszal).
2013. okt. 10. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!