Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diólevéllel mihez lehet kezdeni?

Diólevéllel mihez lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Komposztálni nem lehet, a földön hagyni nem lehet, FKF nem viszi el, mert ők is komposztálják amit begyűjtenek. Elégetni nem akarom, mert környezetszennyező. De akkor hova tegyem?
2013. okt. 20. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, visszaragasztani sem lehet! Tudom háttal nem kezdünk...
2013. okt. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol (még) van zöldhulladék elszállítás, vagy fizetős-zsákos begyűjtés, ott köteles a szolgáltató elszállítani függetlenül attól, hogy komposztálja vagy sem!

Nehogy azt mondd, hogy jön a kukás kocsi, és egyenként megnézik, hogy mi van a zsákokban?

2013. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet komposztálni csak két évet várni kell hogy a mérgek ki menjenek belőle
2013. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezen mi a fenét kell problémázni...

Mi mindíg összegyüjtjük egy kupacba, leöntjök 2 vödör vízzel ( így összetapad nem fújja el a szél) aztán télen ráesik a hó fagy minden.. Tavasszal elterítjük, és az első alkalommal átmegyünk rajta fűnyíróval..

2013. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én lyukakat ások, és abba húzom az összes levelet. Tavasszal pedig füvesítem.
2013. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz abban, hogy nem lehet komposztálni a diólevelet. Olvastam a neten, hogy egy srác diplomamunkájának a diólevél komposztását választotta. Ő arra a következtetésre jutott, hogy 9 hónap után olyan kevés káros anyag marad benne, hogy nincsen hatással semmire. Tehát a legjobb megoldás, ha külön gyűjtöd a dióleveleket, és jövő ősszel beforgathatod a talajba.
2013. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ( nem Budapest ) egyénileg ki lehet vinni a komposztálótelepre , nem szólnak semmit , ha lerakod.
2013. okt. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Leönteni vízzel és elteríteni ?

Nálunk 2 diófa van , kb. 40 zsák levél esik le róla , hova terítsek 40 zsáknyi levelet ?

2013. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a 2. jól mondja
2013. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt , hogy a helyi szemétszolgáltató mit szállít el , azt a Polgármesteri Hivatal határozza meg.

Sopronban csak az önkorményzat saját logós zsákját viszik el a kuka mellől a kukások , azt hiszem jelenleg 200 Ft egy darab zsák vételára.


Balatonfenyvesen ingyen elviszik a zsákolt levélhulladékot.


Tehát a helyzet minden városban más.

2013. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!