Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki mit fog ültetni a kertjébe...

Ki mit fog ültetni a kertjébe hétvégén? Gyümölcsfát biztosan ültetek majd és a tuján/ sövényen is gondolkozom. Melyiket raknátok kerítés mellé, melyik a jobb hangszigetelő?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Én málnát holnap,vettem folytontermő málnát,a régi hagyományost meg kiirtom,mert már el van öregedve.
2013. okt. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én tuját ültettem aranyat és zöldet váltakozva, de benne van a kiszáradás veszélye még 10 év múlva is, akkor pedig tök ronda a foghíj vagy a pótlás. Hiába locsoltam 2 naponta 10 liter vízzel, így is van bennük egy két elszáradt levélke.


Mai eszemmel csemegeszőlő-kordont ültetnék, hiába díszkert. Az legalább 3 év múlva terem. A fél méteres tuja meg 5-6 év mire eléri a 2 méteres magasságot és kezd összeérni az 1 méteres távra ültetettek.

2013. okt. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó, persze ez csak az én véleményem, mert a lábszomszédhoz most telepítettem 22 tő szőlőt vagy 12 fajtát ami viszonylag egy időben érik be, így a kezelés (permetezés) is egyszerre lemehet. A maradékból - mert megenni ennyit nem lehet és elosztogat ni sem - majd páleszt főzök.
2013. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nálam az alma van az első helyen, utána a barack, szilva meggy, körte, cseresznye. És van egy sor mandulám is, az japán metszéssel lesz alakítva.
2013. okt. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első, nem akarlak elkeseríteni, de folytontermő málna ízben nyomába se ér a valódinak. Egyébként a málna hogy tud elöregedni? A letermett vesszőket minden ősszel ki kell vágni, a fiatal hajtást meg annyit hoz, hogy a füleden jön ki.
2013. okt. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem hozott már új vesszőket,azt javasolták ,hogy 10 év után érdemes kicserélni,mert már nem hoz jó termést.

Tudom,hogy nem teljesen olyan az íze,de kipróbálom.Könnyebb vele bánni,mert az első éves vesszőkön hozza a termését és ősszel csak tőből ki kell vágni.

2013. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!