Kezdőoldal » Otthon » Kert » Összetört szobanövény megmenté...

Összetört szobanövény megmentésére van remény?

Figyelt kérdés

Valami hasonló növény (volt), mint az alábbi linken, ilyen hosszú levelei voltak, csak sokkal magasabb, nem ilyen bokoszerű. [link]


Érte egy baleset (most nem részletezném), és nem maradt meg a gyökere, illetve a szárából egy kis rész, de az kettétört. Áttettem egy új cserépbe, ekkor láttam, hogy a gyökere nagyon nagy, ezért merek reménykedni.


Lehet esély arra, hogy megmarad, és újra kihajt a kettétört szárából is?


2013. okt. 27. 12:38
 1/6 A kérdező kommentje:
nem maradt meg *csak a gyökere
2013. okt. 27. 12:40
 2/6 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy - mivel szára van szerinted - valamilyen dracéna-fajtáról lehet szó.

Itt egy kép:

[link]



Ha igen, akkor jó esélye van, hogy újra kihajt, feltéve, hogy nem öntözöd túl, mert akkor elrohad. Ugyanis mivel nincs levele, nem tud párologtatni. A legokosabb, ha a becserepezett gyökérrészt nem öntözöd, hanem beállítod egy nagyobb zacskóba, de nem kötöd be a tetejét és meleg (szobahömérséklet, nem a fütötest mellett) és világos helyen tartod. Ha elég türelmes vagy, akkor meg tudod menteni, de akár egy-két hónap is eltelhet, mire kihajt.


De ha megvan a teteje, az is kigyöketezik vízbe állítva is, vagy homokos földbe tüzve.

2013. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mikor átültettem, tápos vízzel locsoltam meg, remélem, ennyitől nem rohad ki. Nagyon köszönöm a tippet!
2013. okt. 27. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek a pozsgásnövények utálják a tápot és a vizet. Pont az nyírja ki úgy, hogy kirohad a töve...
2013. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mitől lenne ez pozsgás? :D
2013. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem pozsgás, fás szárú. (Nem tudom a fajtáját, nem értem a növényekhez. Nem is az enyém, hanem a páromé, én meg tönkretettem.)
2013. okt. 27. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!