Kezdőoldal » Otthon » Kert » Esővíz helyett mentes ásványví...

Esővíz helyett mentes ásványvíz öntözni?

Figyelt kérdés
Sok növénynél írják, hogy esővízzel célszerű öntözni, nekem nincs módom összegyűjteni. Megteszi a mentes ásványvíz is, vagy inkább a forralt és lehűtött csapvíz? Mi a sorrend?

2013. aug. 27. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Legjobb az esővíz, de a csapvíztől sem lesz semmi baja a növényeknek.
2013. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 aspikami ***** válasza:
42%
Mentes vízzel locsolni? Jó sok pénzed lehet.
2013. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Jézusom....
2013. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kösz a sok hasznos választ...

Nem az 1 ha-s udvarunkon lévő pázsitot akarom mentes vízzel öntözni, hanem az egy db orchideámat..arra meg akad havonta 70 Ft-om...(és sokat mondtam)

Utolsó, nem tudom mire utalsz, de növényes fórumokon olvastam, hogy a csapvíz nem mindig tesz jót, és akkor inkább mentes vízzel locsoljunk.

De mindenkinek ment a zöld kéz, az építő hozzászólásokért...hát persze :D

2013. aug. 27. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy nem jó a klóros csapvíz. Kútvíz, esővíz, 2 napja állott csapvíz a sorrend, de az ásványvízzel sincs semmi gond ha nem Salvus vagy magas sótartalmú.
2013. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a magas ásványi só tartalom lehet gond az ásványvíznél (ezért is hívják épp ásványvíznek). Ezzel gyorsítod a növény talajának elszikesedését. Én inkább felforralt és lehűtött vagy nagy, nyitott szájú edényben pár napig állni hagyott csapvízzel próbálkoznék. Mindkettőtől kimegy a vízből a klór.
2013. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó kettőnek köszönöm!! :)
2013. aug. 27. 22:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Ioncserélt víz.
2013. aug. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem a klór a gond, hanem a magas karbonátkeménység.
2013. aug. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!