Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan ültessek datolyamagot?

Hogyan ültessek datolyamagot?

Figyelt kérdés
Egyik barátom datolyával kínált, melyet ilyen kis mőanyag tálban lehet kapni fóliával letakarva. Mondta, hogy el is ültethetem, de nem tudom hogyan. Tehát most van 4 magom amit szeretnék elültetni.

#ültetés #kert #otthon #mag #datolya #magonc #datolyamag #hogyan ültessek
2013. okt. 27. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak dugd földbe és ha csíraképes akkor 2-3 hónap múlva kihajt.

Tarts kicsit nedvesen a földet.

Én csak nagyobb cserepes virágok földjébe szoktam beledugni,és ki szoktak hajtani.

Van aki beáztatja elültetés előtt,de tapasztalataim szerint ez nem szükséges.

2013. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy röhejesen hangzik, de én gyerekkoromban a kertbe vetettem el májusban és szeptemberre 20 centis kis levélnyelek, sziklevelek lettek és kb a 70%-a kikelt. Azóta eltelt vagy 25 év, de az egyik megtartott pálma még nincs 3 m magas dézsával.
2013. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy előtte 2-3 napig áztatni kell. Minden nap friss langyos vízben.
2013. okt. 28. 09:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Azzal meggyorsítod a csírázást, lefelezed az idejét.
2013. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én áztattam 3 napig ültetés előtt a magokat. még egy sem kelt ki. igaz mégcsak 1 hónap telt el.
2013. nov. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!