Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea virágföld szobanövény...

Orchidea virágföld szobanövényekhez?

Figyelt kérdés
Orchideához való virágföldet használhatok a szobanövényeimhez? Lesz tőle valami bajuk? Milyen virágföldet kell venni hozzájuk?
2013. okt. 27. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Az orchideaföld csak orchideához jó, másba nem is lehet ültetni.

Milyen szobanövényeid vannak? A legtöbbnek jó az általános virágföld, de valamelyik (pl. fokföldi ibolya) a savanyút szereti.

2013. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért van egy-két növény, ami bírja az orchideaföldet, de tényleg nem érdemes vele kísérletezni.

A meglévő növények neve alapján meg kell nézni a neten, hogy milyen pH-jú földet igényelnek. Ha lusta vagy keresgetni, akkor vegyél általános virágföldet, azaz ami enyhén savanyú, abban a legtöbb növény megél úgy-ahogy.

2013. okt. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem tudom a nevüket, de akkor nem kísérletezek vele. köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 28. 07:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóan az előző hozzászólókhoz. Egyébként én tudom, hogy van kifejezetten szobanövény föld, ami picit savanyú, talán azt kellene keresned. Ha jó orchideaföldet vettél, ami nem föld, hanem nagyon laza és levegős, kéreggel, perlittel, kókusszal van tele, azt biztosan nem fogja szeretni a szobanövényed.
2013. okt. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van kimondottan szobanövény föld (a Florimo gyártja), de az tényleg savanyú. Nem minden szobanövény szereti.
2013. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!