Kezdőoldal » Otthon » Kert » A virágföldet kiássák a...

Tamas2000 kérdése:

A virágföldet kiássák a talajból vagy készítik?

Figyelt kérdés

2013. okt. 28. 09:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

van amit kitermelnek

de a többség tőzeg, komposzt (és kitermelt föld) keveréke.

2013. okt. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
az olcsó, centrifugált és színezett iszap, esetleg műtrágyával, egyébbel keverve; a drágábbak megfelelő földkeverékek marhatrágyával.
2013. okt. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A második válaszolóval értek egyet. Az olcsó vagy sáros feketetőzeg, vagy komposzt-iszap keverék, ami ugye aggályos, mert szennyvizet komposztálni és abba ültetni, elég sok minden benne leht amit én nem akarok látni a kertbe.

Egy általános földet fehér tőzegből (Sphagnum moha tőzeg-ami nagyon rostos és laza) síkláp tőzegből (ez a fekete tőzeg) készítenek, plusz van benne néhány százalék biohumusz, komposztált marhatrágya, agyag, műtrágya keverék.

Nézd meg a zsák hátulját, miből készítik.


Kb ilyesminek kellene kinézni a földnek, mait veszel:

[link]


Ha ilyen, akkor jót vettél. Ha fekete trutyi, akkor olyat ne vegyél többet, nincs benne semmi tápanyag!

2013. okt. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Látam ilyen virág földet csak az fekete volt és lene egy kérdésem.

Ha komposztálok akkor egy idő után a föld befeketedhat mint a fekete színű virágföld?

Amúgy megnéztem pár virágföldet bene lévő kicsi gaz maradványok fekete szerintem az szén és a növénynek kell szén mint táp anyag?

2013. okt. 29. 08:48
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed, mert nem használsz sehol sem vesszőt, pontot, írásjelet. Tedd fel újra a kérdésed!

Ha komposztálsz, akkor a levelekből, lenyírt fűből, gallyakból lesz komposzt, ami barna színű lesz. De mi is volt a kérdés?

2013. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Ha azt vesszük alapul, hogy a virágföldet az adott növényhez szabjuk, akkor készítik. Alapvetően tápanyag dús, laza szerkezetű vízáteresztő de egyben vízmegtartónak is kell lennie. Más növények mint pld a kaktuszok, pozsgások teljesen mást kívánnak. vannak savanyú és kevésbé savanyú talajt kívánó növények. A laza, vízmegtartó szerkezetet a tőzeg biztosítja, a tápanyagot pedig a komposzt!
2013. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Értem az utóbbi kérdést. Laikusként én is állítok elő pár éve saját "virágföldet". Ástam a földbe egy kb. 2 X 2m-es lyukat. Mélység tetszőleges (Leget használni vásárolható műanyag komposztálót is, viszont abban az esetben többször kell locsolni a komposztálandó anyagot). Személy szerint rétegelve fűnyírás utáni füvet, növényi konyhai hulladékot, ősszel lombozatot, tüzelés utáni hamut és faszenet, hagyományos földet és esetleg perlitet és homokot rakok bele. A hiedelmek ellenére még a diófalevél is 1-2 év alatt komposztálható. A mikroorganizmusok, rovarok, giliszták csak finomítják mind ezt. És visszatérve a kérdésre: nálam is természetes módon befeketedik a föld. A növényeknek szükségük van a szénre, melyet nagyobb mennyiségben a lombozaton keresztül vesznek fel és kötnek meg (nappal) szén-dioxid formájában és kisebb mennyiségben a gyökérzeten keresztül. Amiket fent leírtam nem törvényszerű, de érdemes kísérletezni.
2013. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor a komposzt befekedik ha lobomlik az növényi hulladék. De a növényi meredvány a mi szén let benen az miért lett szén miért nem bomlott le? És a fekete tőzegnek a a szén agya a fekete színé? Meg lehetséges olyan komposz ami fekete de nem tertalmaz szén meredványokat? Meg én úgy komposztálok "most keztem el" hogy én rktam földet aztán rá növényi huladékot és ara földet így rétegesn és gilisztát raktam bele mert azt halotam hogy a giliszta meg eszi a növény az ürüléka a talajba jut ami tpanyagot tarltalmaz ez jó komposztálásnak és azt is szeretném tudni hgy ezzel meyi idő a lebomlás és még azt is aakarom tudni hogy marad visza szén és még hozzá teszem nem szoktam locsolni mert a giliszta elpusztul.
2013. okt. 30. 08:15
 9/17 anonim ***** válasza:
Az nem szén. Vagy egy földmocsing vagy valami egyéb növényi korhadék.
2013. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Akkor miért fekete? s a kkor a kérdésemből a szént értelmezd át korhadékra és úgy válaszolj a kérdésemre.
2013. okt. 30. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!