Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem 6 zsák 20L-es virágföld...

Mr.vipera kérdése:

Vettem 6 zsák 20L-es virágföldet. Nem tűnt annyinak, átöntöttem 10L-es vödörbe. Kényelmesen belefért.6 zsákból mind simán belefért a vödörbe. Átverve érzem magam. Én nem tudom mit jelent a 20 liter vagy ez normális, hogy csak a fele van a zsákban?

Figyelt kérdés

2013. okt. 28. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Így még nem mértem le,de már észrevettem én is,hogy tuti nincs annyi ami rá van irva.


bár lehet azt fogják rá mondani,amikor rákérdezel,hogy amikor még szárazon beletették,annyi volt,csak bevizesedett,összetömörödött

2013. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Akkor tömörödik, ha kiszárad...

Itt pedig egy megoldás van: fogyasztóvédelem.

2013. okt. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
vigyázat! A 10 literes vödör,ha tele van, 13 literes. Azaz, megvan,ami hiányzik.
2013. okt. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a 10 literes vödörbe 13 liter víz fér, de poénból megnéztem, hogy a skálázott 10 literes locsolókannából töltöttem át a vödörbe vizet, hátha tényleg nagyobb a vödör. Fura mód ami a kannában 10 liter volt az kb. csak fél centivel volt alacsonyabban a vödör 10 literes jelzésénél mint a föld. És azt nem is említettem, hogy a földet lazán a zsákból borítottam át és nem tömörítettem rajta semmit. Ahol vettem ott kaptam egy igen érdekes választ a kérdésemre... :-) Az eladó a következőket mondta. "A 20 liter azt jelenti, hogy a zsák űrtartalma a 20 liter és nem a föld mennyiségét jelzi. Annyit töltenek bele amennyi kényelmesen belefér." Akkor talán nem azt kellene ráírni, hogy 20 liter virágföld, hanem, azt lenne a valós szöveg, hogy valamennyi föld egy 20 literes zsákban. :-)
2013. okt. 28. 18:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondom, ha a felirat megtévesztő, és nem felel meg a valóságnak, akkor fogyasztóvédelem.
2013. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezek után azon csodálkozom, miért nem kezd el valami élelmesebb forgalmazó ezer literes virágföldet forgalmazni: fog egy köbméteres nejlonzsákot, beledob két marék földet, és kész az "ezer liter virágföld".
2013. okt. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jajajajjj, kicsit nem szakmai megközelítésben vagytok, vigyázat! Kertészeti cégnél dolgozom régóta, és tudom a titkot, több márkájú földet is láttam sokat közelről. Mivel márkát nem írtál, nem tudom szűkíteni hogy hol vetted a földet.


Titok 1:

Előfordulhat, hogy a multiban vetted a földet, ahol nem annyira foglalkoznak a mennyiséggel, így ott tényleg kevesebb a mennyiség, mivel az ár számít.


Titok 2:

A földeket egész Európában az virágföldgyártó cégek javarésze az "EN 12580" szabvány szerint töltik. Ez azt jelenti, hogy a betöltés pillanatában pont 20 liter a 20 liter. Ahogy "belehuppan" a föld a zsákba, már tömörödik, és aztán megint lepréselik még a zsákot, mert így könnyebb raklapra rakni, meg szállítani. Simán letömörítenek 20 liter földet 12-13 literre. Ez egy laza szerkezetű föld, amit lehet tömörí1teni - a vizet nem tudod préselni.

Ha kiöntöd, akkor ne csak így rázd ki a földből, hanem lazísd fel. Kb az a jó arány, ha visszanyered a vásárolt mennyiség 90%-át. Ha ez alatt kaptad a földet, akkor van gáz, de tapasztalataim szerint a jobb minőségű földeknél (ami kicsit drágább is) sosem volt még gond. Ami olcsó, az nem véletlen olcsó a multiban...


Szóval nem úgy töltik kézzel, hogy "ami kényelmesen belefér", ez nagyon nagy hülyeség! Ezeket képek töltik, ami be van állítva a szabványnak. Ha szeretnéd, írok néhány márkát, ami jobb minőségű (kb 2 van MO-n), és nem fog csalódást okozni szerintem.

2013. okt. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nem tudom írhatok-e márkát itt, de talán nem tilos. Garri földet vettem, de filóztam a Compo és a Garri közt. Ez olcsóbb volt, ezért ezt vettem inkább. Lehet rosszul tudom, mert csak olvastam valahol és elképzelhető, hogy ott nem voltak jó adatok, de állítólag ezeknek a földeknek általában 20% körül kellene lennie a lazulásnak. Azt olvastam régebben valahol, hogy minden esetben 20% földdel rendeljek többet mint amennyi pontosan kellene, mert egy köbméter föld tömörítés után csak 0,8 köbméter lesz. Komolyan elkezdett foglalkoztatni az amit írtál és lehet teszek egy próbát, hogy tudom-e annyira lazítani a zsák földet, hogy csak két 10 literes vödörbe férjen bele. Nem mellesleg Én azért kicsit átverésnek érzem, ha veszek 20 litert valamiből és csak 10 litert tudok vele megtölteni. Tömörítve pedig csak kb. 8 litert. A zacskón nyugodtan feltüntethetnék, hogy abból a bizonyos földkeverékből a 20 liter az tömörítve kb mennyi lesz. Akkor talán nem veszek sokkal kevesebbet mindig elsőre mint amennyi kellene. :-)
2013. okt. 29. 14:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos amit mondasz, mert így nem teljesen kiszámítható, hogy mennyit kell venni.

Akkor is összeeshet a vásárolt virágföld, ha túl vizeset veszel. Ha pl.: vizes a virágföld, akkor a zsák 10-20-30%-a víz. Gyakorlatilag vizet veszel, ami van otthon is. Ez ahogy kiszárad, elkezd összeesni a föld.

Nekem nincsenek jó tapasztaltaim a Garri földről, a mennyiség, minőség és az állaga sem volt jó több próbálkozásra, nem javaslom Neked sem.

Compo minőségi, de túlárazva érzem picit. Az Oázis földje nekem tetszett, de ugyan így Florimo, Jó Föld sem okozott csalódást.

Én úgy tudom, 90%-ot vissza kell kapj a lazítás után. Ezeket lazán keverik és töltik be, mivel préselve nehéz a zsákba belerakni, aztán ez megint ruganyos lesz az ültetéskor, de ha elkezded tömködni, akkor megint kisebb lesz a térfogata.

Lényegében egyébként nem is lehet ezt máshogy mérni. Mert lehet neked erősebb a kezed, és jobban betömöríted, míg egy mamóka már nem tömködi meg annyira. Vagy kertbe kell, és ráállsz az ágyásra, akkor teljes testsúlyod alatt még jobban tömörödik...

Szóval, faramuci a helyzet...

2013. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a szemetes zsákokkal vagyok pont így, a 60 literes zsákot kell megvennünk a 25 literes kukához. Persze a kuka sincs 25 literes, csak 20, de 25 van ráírva, és érdekes módon a 60 l-nél kisebb zsákok kicsik bele.
2013. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!