Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan készítsek terráriumi...

Hogyan készítsek terráriumi "minikertet"?

Figyelt kérdés

Ilyesmire gondoltam: [link]


Már egyszer megpróbálkoztam hasonló készítésével, de nem volt túl hosszú életű. Próbáltam utánanézni a dolognak (sajnos nem vagyok valami jártas a növények nevelésében), de sehol sincs arról szó, hogy mennyi vízre van ezeknek szüksége, és hova távozik az üvegből a fölösleges víz? Azt sem igazán tudom, hogy milyen talaj szükségeltetik az ültetéshez és milyen típusú növények tűrik jól az ilye környezetet. Kérlek segítsetek!



#terrárium #minikert #terrárium kert
2013. okt. 29. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
google-> florárium
2013. okt. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is a növényfajokat kell jól összeválogatni, hogy azonos körülményeket igényeljenek. Általánosságban elmondható, enyhén savanyú pH-jú talaj kell, rengeteg fény, folyamatos, kis adagú öntözés, annyi, hogy ne kelettkezzen fölösleges, pangó víz.

Egyébként a megnyugtatásodra: Ez a florárium sem nézett ki így sokáig. Az a rózsaszín pettyes levelű növény pl. rettentő gyorsan nő, biztos, hogy folyamatosan metszeni is kell, ha azt akarja, hogy ilyen kicsi maradjon.

Apró trópusi, főleg epifita növényekkel lehet jól megvalósítani, de nem egyszerű feladat.

2013. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valami strapabíróbb növénnyel próbálkoznék egyelőre, tekintve, hogy elég kezdő vagyok a témában. Sziklakerti növények alkalmasak erre?
2013. okt. 30. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!