Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szelídgesztenyét hogy kell...

Szelídgesztenyét hogy kell átültetni?

Figyelt kérdés

Egy fenyő alá nőtt be (ill. ott nőtt ki), kb. embermagas most, 3 ággal, él és virul, de onnan muszáj kivenni. Szeretnék tanácsokat kérni, hogyan kell kivenni, és hogyan kell el-, ill. átültetni, mikre ügyeljek. Pl. nem tudom, mekkora a gyökérzete, milyen mély, mennyire széles, hogyan ássam ki. A fenyő egy ezüst, már olyan 5-6 méter, inkább annak a gyökerét sérteném, gondolom azt nem viseli meg annyira. És mekkora gödörbe ültessem át és hogyan? És milyen részére a kertnek? Stb.

Minden tanácsot köszönök! Link is jöhet. Amatőr vagyok, de lelkes. :) (Szomszédba van és terem is, úh nem csak úgy idetévedt.)



2013. okt. 31. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyan Úgy mint egy másik fát . Ha sikerűl földlabdásan lenne jó.Olyan mélyre amilyenem volt . Ha nem marad rajt föld,a gyökérvégeket vissza kell csípni,a fehér részig .

Arra figyelni,hogy nagyra nő,északi oldalon nagy árnyékot tarthat majd a szomszédnak . Telekhatártól 8 m olvastam .

2013. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. nov. 1. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!