Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az ezüst fenyőnek mikor...

Az ezüst fenyőnek mikor érettek a magjai?

Figyelt kérdés

Ezüst fenyő magot szeretnék elültetni (tudom, mindenki csemetét ültet, de én magot szeretnék) és arra lennék kíváncsi, hogy mikor érnek meg a magjai?

Azt tudom, hogy akkor, ha már vannak kis repítő szárnyaik, de ez körülbelül az év melyik hónapjában következik be?


2013. nov. 6. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Kis repítő szárnyaik mindig vannak. Amikor felnyílik a toboz és hullanak ki belőle a magok, akkor lesz érett. Ez az ezüstfenyő esetében augusztus-szeptember. Türelemmel kell lenni a vetésnél, mivel a mag csírázási ideje 60 nap!
2013. nov. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha most leszeded a tobozokat, és szobába viszed, fel fognak nyílni, és ki lehet szedni a magokat ütögetéssel.

De ráérsz a dologgal, úgyis csak tavasszal tudod vetni, márciusban.

Hideg helyen tárolod addig, pl. fűtetlen melléképületben, papírban vagy vászonban.


Azt azért tudd, hogy jó, ha a negyede igazi ezüst lesz, a fele kicsit ezüstös, a maradék meg majdnem teljesen zöld. Az igazi fehéreseket dugványozással szaporítják, vagy merisztémával.

2013. nov. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom!

Igen, egy olyan igazi feheret szeretnek. Van olyan, aki konkretan azokkal foglalkozik? Mert hallottam olyat, hogy csemete koraban hiaba feheres, lehet, hogy mire megno mar nem lesz tul feher.

Akkor soha nem tudhatom biztosan, hogy melyik lesz hofeher?

2013. nov. 7. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ezzel (is) foglalkozom, de oltással szaporítom. A magoncok elég vegyes színűek, de hogy milyenek lesznek idősebb korukra, azt nem tudom megmondani, mivel alanynak használom.
2013. nov. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!