Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy és miként tudok dióoltván...

Kormos András kérdése:

Hogy és miként tudok dióoltványokat készíteni? Mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

#dió #oltványkészítés
2013. nov. 6. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Mi szükséges hozzá?


Dió!


Ledugod és kész.

2013. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Ha ledugod, és kész, az szerinted oltvány? Ha valaki nem ért valamihez, miért válaszol? Ráadásul nem is a kérdésre...


Ami kell hozzá:

-alany (2-3 éves magonc)

-nemes (egy lehetőleg termő korú fáról, ami jó minőségű termést ad, máskülönben felesleges továbbszaporítani)

-eszközök (oltókés vagy oltóolló)

-gyakorlat


A dió oltása nem éppen a legegyszerűbb, mivel viszonylag magas hőmérsékletet igényel, ami nálunk kevés. Épp ezért üvegházban szokták oltani, szabadtéren a szemzés, ablakos oltás és a sípolás működhet, de csakis hajtásra oltva, hajtószemzéssel (június közepe körül) vagy alvószemzéssel(július közepe). Ha van üvegházad, akkor párosítással vagy kecskelábassal érdemes oltani, esetleg rügyalapozással. Február körül kell csinálni, 25 C körüli hőmérsékleten, magas páratartalom mellett, április második felében pedig kiültethető.


Ha még nem oltottál, azt javaslom, hogy ne a dióval kezdd. Kell hozzá egy kis gyakorlat és szakértelem. Meg lehet tanulni, de a legjobb, ha valaki megmutatja.

2013. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szobában is lehet, idén csináltam.

Tél elején beültettem egy vödörbe 10-et, körben, beöntöztem, védett helyen kint tartottam.

Január végén bevittem a pincébe, mikor hajtani kezdtek, felmentek a lakásba, úgy február végén.

10 cm-es hajtások idején csináltam meg az oltásokat (párosítás és hasíték), lekentem fagéllel, világos helyen nejlon alatt álltak, a meleg mellett a pára is fontos.

Mikor kicsit nagyobbak lettek, kimentek az üveges előtérbe (akkor már ott is meleg volt), aztán májusban a szabadba. Tavasszal fogom szétültetni a társaságot.

2013. nov. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!