Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szobanövényeket bevigyem...

A szobanövényeket bevigyem már a lakásba vagy még maradhat az erkélyen? Idén nagyon jó idő van ősszel, ezért nem tudom, hogy ártok-e a növényeknek ha még kint vannak?

Figyelt kérdés
Második emeleten lakom, az Időkép szerint 16-án pár napig lesz éjjel minusz 2-3 fok, tavaly ilyenkor már bent voltak. Nagyon jól érzik a növények kint magukat, gyönyörűek. Vannak kaktuszok, szanzavéra, jukka, könnyező pálma, fikusz, dracéna.
2013. nov. 7. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kaktuszok némelyike elvisel pár fok mínuszt, de a többi nem. Szerintem lassan vidd be őket, mert hiába nincs mínusz este, attól még megfázhat, ami sárgulással jár és az kinti növénynél még elmegy, de bentinél nem szép. A növényeknél 12 órán belül 14 fok az a különbség amit elviselnek károsodás nélkül. Vagyis az is kellemetlen lehet, ha a kinti 5 fokból beviszed a 24 fokos lakásba.
2013. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már bevittem őket. Biztos, ami biztos.
2013. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már mi is bepakoltunk, nem lehet ezt az időt kiszámítani. A muskátlik a kazánházban telelnek. A kaktuszaim eddig az erkélyen voltak, de telente a két ablak között telelnek fagymentes de hűvös helyen. mini kaktuszok, én azokat gyűjtöm.
2013. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zakos ***** válasza:
100%
AZ előrejelzést maximum 2 nap távlatából érdemes nézni szerintem. Egyébként én addig kint tartom őket, ameddig csak lehet, bár október elején be kellett őket hozni fedett helyre pár napra. Főleg pálmám és leanderem van, amik még elviselnek néhány mínusz fokot, de még semmi bajuk. Télen pincében lesznek 5 fok körül.
2013. nov. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe be vinném őket, éjszaka elég hideg szokott lenni! És megfázhatnak. Bár a kaktuszok (ők sem kedvelik annyira, hisz hozzá szoktak a mi klímánkhoz), leander, muskátli, ők még talán bírják. A leander a minusz fokokat is.
2013. nov. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!