Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eddig megműveletlen föld őszi...

Eddig megműveletlen föld őszi ásásakor elég, ha megforgatom a földet, vagy gyomlálni is kell?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy az ásáskor ki is kell-e szedni belőle a füvet, stb-t, ami eddig nőtt rajta, vagy elég, ha a tetejéről az aljára fordítom? Tavasszal egy helyen csináltam így egy ágyást, hogy a felső talajtakaró a legaljára került és nem is nőtt ki, ezért kérdezem.

2013. nov. 8. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbakat, főleg az elszáradtakat én összeszedem és külön komposztálom, mert azokban érett magok lehetnek és utánpótlás jövő évre. Egyébként meg be szoktam ásni. Az első 2-3 évben sokat kell kapálni, gyomlálni, utána eléggé lecsökken az utánpótlás - de meg nem szűnik.
2013. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
tarack van-e ott?
2013. nov. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tarack vagy egyéb évelő gyom van, azt össze kell szedni, az egyévesek elfagynak, többségében, kivéve pl. tyúkhúr.

Ha tarackos, akkor le kellett volna gyomirtózni egy hónappal ezelőtt, most már nem biztos, hogy hat, a hideg miatt. Akkor ami gyökeret tudsz, azt kiszeded, aztán ahol nem bírsz vele jövőre, majd akkor gyomirtózol.

A rendes gyepfüvet elég lefordítani, elpusztul, ha nem kap fényt.

2013. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek! Akkor nem aggódom túl magam, csak simán felásom és beforgatom, a nagyját meg, ami amúgy is azért kiált, kiszedem.

#1 Gondolom utánpótlás amiatt is akad mindig, hogy a környező telkekről átfújja a szél a magokat.

#2-3 Nincs tarack, se semmi agresszíven terjedő gyomféle. Ilyen mindenféle apró kis növényekkel benőtt puha 'pázsit'. Fű is van benne, de nem az a domináns.

2013. nov. 9. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!