Kezdőoldal » Otthon » Kert » Így jó a füvesítés?

Így jó a füvesítés?

Figyelt kérdés
A föld fel volt ásva pár 2-3 napja így nem kemény. A földet felgereblyézzük, elszórom egyenletesen a fűmagot, és földet szórok rá, utána pedig henger helyett letaposom óvatosan?

2013. szept. 21. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó lesz, csak arra kell nagyon figyelni, hogy ne túl mélyre, és ne túl felülre kerüljön a mag. Kb. fél centivel kell a föld alatt lennie.
2013. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó. És úgy locsold,hogy a teteje sosem legyen száraz,ezt addig csináld így mig ki nem zöldül.
2013. szept. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 21. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár négyzetméteren elmegy a betaposás, de nagy felületen képtelenség szépen, egyenletesen betaposni, aminek az lehet az eredménye, hogy buckás lesz egy kicsit, nem egyenes mint egy biliárasztal. Sok locsolással azonban a föld elegyenlítődik mire kikel a fű.


Feltehetően tavasszal lehet gyom ha nem gyomirtóztál most. Én ásás előtt és utána 1 hónappal lefújtam és csak utána egy héttel gereblyéztem csak bele a magot, így a gyomokkal nem nagyon kellett kínlódnom. Volt gyom, de nem vészes, egy nap alatt ki lehetett bogarászni.

2013. szept. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!