Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kezdjek a mikulásvirággal?

Mit kezdjek a mikulásvirággal?

Figyelt kérdés
Vettem egy szép virágot, de jól megijesztettek, hogy 1 hónapon belül kipusztul. Mit tehetnék azért, hogy ne így legyen? Olvastam, hogy agyagcserépbe kell ültetni. De most rögtön ültessem át? ( jelenleg ilyen cserépben van [link] Vagy csak tavasszal? Amikor elhull a virágja, akkor hogyan vágjam vissza? Valamint le is tört róla egy elég nagy hajtása, betehetem vízbe gyökereztetni? Olvastam, hogy egyszer egy héten vízbe kell tenni, hogy jól megszívja magát, de egy másik helyen pedig azt olvastam, hogy kell hagyni kiszáradni kicsit a földet és akkor öntözni. Melyik vált be nektek? Esetleg van még más tudnivaló is erről a virágról?
2013. nov. 11. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan eddig mindig kipusztult egy idő után, akármit csináltam vele, de bemásolok egy linket, itt sokat írnak a gondozásáról, hátha a hasznodra lesz:

[link]

2013. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy hivatalosan mit kéne vele csinálni, azt nem tudom, de nekem tavaly előtt óta van mikulásvirágom, hogy őt hogyan tartom, azt le tudom írni.

Tavasszal mindig kiültetem a kert legárnyékosabb részére - vigyázz, árnyékkedvelő, a szobában is árnyékosabb helyre kell tenni. Nyáron, a kertben mindig gyönyörűen megnő. Ősszel behozom. Tavaly ősszel kicsit későn hoztam be, elfagyott, úgy nézett ki, mint ami kipusztult, de mégsem tette. Télen csak vegetált, de tavasszal ismét kiültettem, és most nyáron óriásira megnőtt és gyönyörű lett.

Télen a fürdőszoba sarkában szokott lakni. Eleinte az ablak alatt volt, de az túl világos volt neki, betettem ebbe a sötét sarokba, itt aztán él és virul. Sokat locsolom, elég vízigényes, de vízbe tenni így kimondottan nem szoktam.

Az enyém speciel műanyag cserépben van. Általában jobb az agyagcserép, ez minden növényre igaz, de nekem most műanyag akadt a kezembe. Én a helyedben átültetném termőföldbe. A cserepet nem muszáj kicserélni, a földet igen.

A hajtás vízbe tételét nem tudom, ilyet még nem csináltam, de próbáld meg, hátha sikerül.

2013. nov. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha utánaolvasol, életben tudod tartani, mint egy nem túl mutatós zöld növényt, de ilyen színes fellevelek soha nem lesznek már rajta, az igen speciális műtrágyázást és tartást igényel. Szerintem nem érdemes vele kínlódni.
2013. nov. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Itt egy kis segédlet, hogy életben tartsd: [link]
2016. nov. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!