Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchideámnak a szár elszára...

Az orchideámnak a szár elszáradt és megbarnult. Ez most mennyire baj? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha éppen elvirágzó szakaszban van, akkor ez teljesen normális. Ledobja a virágait, majd elszárad a szára, csak a levelei maradnak szép zöldek. Majd a virágzási fázisban hoz másik, friss szárat.

Én mostmár másodszorra csináltam azt is, hogy a 3. bütyök fölött levágtam a szárát elvirágzás után, így nem száradt meg, néhány hónap után a bütyök mellett friss hajtást hozott.

Ha növekedési fázisban barnult meg és száradt el, akkor valami nagyon nem stimmel, fázik, túllocsoltad, vagy éppen nem eléggé, nem elég fényes helyen van, bármi lehet.

2013. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem elvirágzott le is vágtam a 3. bügyöknél és utánna száradt el :( nem hozott új hajtást csak a levelei vannak meg szép zölden
2013. dec. 11. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!