Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levendulát szeretnék szaporíta...

Levendulát szeretnék szaporítani. Több módszert kipróbáltam, de egyik sem sikerült. Akinek van benne tapasztalata segítene, hogy mire figyeljek?

Figyelt kérdés
LEVENDULA SZAPORÍTÁSA
2013. dec. 23. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajátod a tő? Akkor legegyszerűbb: lehúzod az ágat a földbe, lehetőleg idősebb részt. Lesúlyozod egy betonvassal vagy betonnal, vagy bármivel, vagy egy meghajlított dróttal leszúrod. Feltöltöd földdel, hogy legalább 10 cm mélyen legyen a lehúzott rész. Következő tavasszal kibontod.


Nem sajátod a tő: tavasztól őszig lehet, 10 cm-es dugványokat törsz, az aljuk ne zöld fiatal legyen, hanem idősebb. Felül meghagyod vagy 3 cm-en a leveleket, és leszurkálod a csupasz rész tetejéig. Legjobb szabadban, ahol árnyék van, esetleg fa alatti szűrt fény. Legbiztosabb, ha mindegyikre teszel egy befőttes üveget.

Lehet üveg nélkül is, meg nagyobb cserépben is, de télen meg lakásban nem érdemes, bizonytalan.

2013. dec. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az előző elég jól leírja. Én úgy csináltam, hogy olyan 15 cm- es ágakat vágtam le, az alsó leveleket leszedtem, és beleraktam a földbe (fele homok, fele virágföld). Utána csak locsolni kell :). Remélem segítettem.
2013. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Figyelj arra hogy mindíg sötétben legyenek és ne kapjanak vizet.
2013. dec. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Valójában ez csak egy vicc volt.
2014. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!