Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szokott anyósotok olyanokat...

Szokott anyósotok olyanokat mondani neketek, hogy ezt igy kell csinálni vagy úgy csinálja a szomszéd : én meg igy mert a fiam csak igy eszi meg? Ti mit csináltok ilyen helyzetben.

Figyelt kérdés
Az enyém mndig kikoktat ,de nem jó szándékkal mondja ezt onann veszem amilyen hangsulyal mondja. Ha szépen mondaná és nem affektálva akkor tancséként fognám fel. A férjem mellesleg nagyon sok mindent nem szeret amiről a mama állitja. Még azt is gondolja,hogy nála senki nem főz jobban. A nagypapám sem aki hires séf volt a maga idejében több külföldi szállodát irányitott éveken át. Abban az időben amikor nagyon kevesen jutottak ki ebből az országból. Én tőle nagyon sok mindent megtanultam,de ezt az anyósom azt mondja ,hogy ettől én még nem tudok se jól-se rosszul főzni.. Tőle tanuljak meg mindent ,de ahogy ő főz azt a férjem se szerteti ,nincs semmibe füszer ! Ja és szerintem valamennyire azért csak tudok főzni ha 8 éve nem halltunk éhen. + VIP fő sulira jártam,és van 1 szakács bizonyitványom : Már nem szolók csak,mosolygok ,ha nálunk kell együtt főzöm vele,és a férjem kritizál akkor szoktam mondani most tanultam anyudtól ::
2011. dec. 14. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyósod féltékeny. Ha a férjed nem úgy ugrál, ahogy a kedves mama fütyül, nincs nagy gond szerintem:)
2011. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem jó szándékkal szokott tanácsot adni és hál'Istennek nem szokott kritizálni. Mostanra már a férjem sok ételt úgy szeret, ahogy én készítem. Ma pl. szarvaspörköltet főzök és épp itt van anyósom is. El kellett ugranom valahova és segíteni akart, hogy majd ő felteszi a pörit, de nem engedtem meg neki, mert mondtam ,hogy a a párom úgy szereti, ahogy én készítem. Nem sértődött meg. Cserébe azért néha elfogadom duzzogás nélkül a tanácsait, elvégre ő már régebb óta főz, mint én és a nagymamától tanulta. Az öregek azért tudtak valamit.
2011. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nagyon egyszerü, bólogass helyeselj, majd csinálj mindent úgy ahogy szoktál. Legalábbis én már ezt teszem, felesleges vitákba folyni, úgysem fogom azt tenni amit ő mond. hál istennek nem együtt élünk, ő az ő konyhájában főz én meg az enyémben. amit viszont nagyon utálok az a mosogatásmániája, bármennyire is utálom hogy állandóan folyatja a vizet mégis ugy fogom fel hogy egy angyal járt nálam és megcsinálta helyettem :)
2011. dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj, ezek az anyósok. Főleg akiknek fiúk van, illetve sak fiúk. Teljes őrület. Nekem az a kedvencem, mikor a férjem beszalad olyan 11 körül hozzájuk, és ebédeltetni akarják, pedig tudják főzök otthon. Egyszerűen vetélytársat alátnak a feleségben, aki úgysem lesz olyan jó a fiúkhoz, mint ő. Tisztelet a kivételnek.
2011. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az tök jó, ha csak a főzésbe szól bele. Az enyémnek még az se tetszik ahogy lélegzem.
2011. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5. hsz

Magamra ismertem benned. :D

2011. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bólogatni kell, bizony... ha meg esetleg beleköt, én mindig megmondom, hogy érdekes módon ÉN ÍGY szoktam, és a kicsifia mégis megeszi... sőt, mióta velem van, és együtt élünk, a szülei nem győznek csodálkozni, hogy náluk is megeszik egy csomó olyan kaját, amit előtte "nem szeretett". :D

Persze azért néha odaleshetsz az anyósra, biztos tud olyat mondani/mutatni, amiből akár még tanulni is lehet. :)

2011. dec. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!