Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az olajos lemosó permetlé az...

Az olajos lemosó permetlé az 100% olaj?

Figyelt kérdés
Ithon akarok kikeverni ilyesmit, mert csak eggyetlen fát akarok lemosó permetezni egy kis háti permetezővel.
2013. dec. 29. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint a nevében is benn van olajos,és nem olaj .Nem hiszem hogy ezt kicsi kiszerelésben is lehessen kapni .De káli szappant is lehet feloldani .Hasonlóan takar,és nem könnyen mossa le az eső .Régen csak ez volt .
2013. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én szerintem ez úgy működik hogy addig higítják az olajat amíg permetezhetővé válik. Azért gondolom ezt mert azt olvastam róla hogy permetezés után olyan szinten lefed mindent egy vékony rétegben hogy megfullad alatta minden élő dolog.
2013. dec. 29. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Márkától függően az ilyen permetlevek paraffinolajat, repceolajat vagy napraforgóolajat tartalmaznak, kb. 50%-ot, amit enyhén szappanos vízben oldanak fel. Ezt azután vízzel tovább kell hígítani kb. 1-2%-osra.


Egy példa rá:

[link]

2013. dec. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Az olajat el kell szappanosítani lúggal, pl. kálum-hidroxiddal, hogy ne álljon össze cseppekbe... A káliszappan az már a KOH zsírral-olajjal kevert szappanja.
2013. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És mivan ha 10 százalékos lével permetezek? Hatékonyabb lessz?
2013. dec. 30. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!