Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kútfúróknak minden áron...

A kútfúróknak minden áron vízzáró réteg alá kell fúrniuk?

Figyelt kérdés
Nem akarok majd a kút vizéböl inni csak öntözni.

2014. jan. 2. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

... olyan veteményeket, konyhakerti növényeket stb. amiket utána meg szeretnél enni.

Ez lemaradt a mondatod végéről.

2014. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem! Eddig már nem jutott el az eszem :) De lehet olyan kutat fúrni aminek stabil a vízhozama ugy is ha nem furattam a vizáró réteg alá? Így is lehet épkézláb kutam?

csak azért kérdezem mert biztos olcsobb lenne a fúrás is meg igy még nem kellene semmilyen adót fizetni csak a jegyzőhőz menni vele.

2014. jan. 2. 16:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen igen, de szerintem akkor csak 1-3, esetleg 4-5 m-es vízoszlopod lesz, amit 20-40 perc alatt kihúz egy normális szivattyú. A talajvízzel lehet locsolni meg fürödni is, max. nem habzik majd a szappan annyira. Szerintem akkor lenne kis mélységben is iható, ha nincs a környéken emésztő, temető stb évtizedek óta. De van már házi víztisztító is ha aggályok merülnének fel. Elvégre vagy 3 millióan isszuk a Duna vizét amit a parttól alig 300 méterre "bányásznak".
2014. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy kishazánkban már 20-22 fm mélységből ivóvíz minőségű vizet lehet nyerni. És úgy tudom, hogy tisztességes kútfúróknál a tarifa általában kb. egy ezres fm-ként. Tehát egy 20-22 ezer Ft. Persze azt nem tudom, hogy ebben az árban a csövek ára, amit leraknak benne van-e. A vízfelhozatalhoz használatos szivattyú ára nem biztos, hogy belefér. Utána kell járni, és kalkulálni, de minél mélyebbre ástok, annál jobb vizetek lesz, ill. annál biztosabb, hogy lesz elegendő vizetek a legnagyobb szárazságban is.
2014. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom kb 12 m ig csak az önkormányzatnál kell bejelenteni a kút fúrást.Felette 50 m ig ugyan ott engedély köteles .Felette már vízügyi hatóság jön .

A talajvízben a kútfúrók nem szoktak megbízni,mert az pont akkor nincs mikor kellene hogy víz legyen .

Az 1-2 ezer forintos m kénti tarifát el lehet felejteni .

Egy 12m es kút,kb 120-160 e közt van .Milyen anyagok ,csövek vannak beépítve .

2014. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Uram isten egy 12m es kút ennyibe kerül? ebbe beleszámoltál áfát-bfát?
2014. jan. 2. 20:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én 60 m es kutam ,mindennel együtt kb 10 éve közel 700 e volt .
2014. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Függ attól, hogy mennyire köves és milyen köves. Van ahol lefúrnak és 2 méter után tömör mészkő 50 méteren át miután jön a frankó víz. Persze ezt a térségről már előre lehet sejteni. Nyilván pl. a pesti oldalon még 20-30 méter után is homok és kavics jön. Kőben meg aztán jó drága a fúrás, mert pár fejet talán kukába is dobhat a fúrómester... A nagyszüleim vagy 25 éve fúrattak egy 66 méteres kutat, de az kihúzhatatlan, kristálytiszta kvázi ásványvíz volt. Majdnem a telek árába került.
2014. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sanci1983 válasza:

Az én 60 m es kutam ,mindennel együtt kb 10 éve közel 700 e volt .


Hol laksz komám a sivatagban?

Vagy nagyon átvertek, vagy nem tudom, de horror árat mondtál.

Továbbá a sima 60 mm- es kút nem bejelentésköteles.

Az e felettieket valóban be kell jelenteni és engedélyeztetni, sőt a 110 mm felettieket óráztatni is kell.

A felső vízréteget azért nem szeretik a kútfúrók 10 és 20 méter közt, mert ha csak egy kis gödröt talált amiben van víz, akkor egy két nap múlva visszahívod, hogy rossz kutat fúrt neked, mert nem ad vizet.

Nálam 38 méteren van a köpenycső alja, van olyan időszak, hogy két hétig non- stop megy rajta a nem kis teljesítményű szivattyú, de még sosem kopott el a víz.

Ihatnék is a vízből, nem gázos, csak egy kicsit nagyon vasas, így kellemetlen vas szagú.

Viszont 4 fokos, hűteni kiváló.

2014. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom ti valami óriási vizhozamú kutakról beszéltek. Mekkora és mennyibe kerül egy kút egy családi házz ellátásához?
2014. jan. 3. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!