Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kerül a szúnyog a tóba?

Hogyan kerül a szúnyog a tóba?

Figyelt kérdés
Ferihegy közelében lakom, ahol nincs Duna, és az egyik szomszéd ásatott egy nagy tavat; egy ember is úszhat benne, de aztán 10 éve nem lakik a házban senki. Őt okoljuk a sok szúnyog miatt, de azt mondja hogy amikor 15 éve kezdték feltölteni vízzel, 25 perc múlva már ott keringett vagy 200 szúnyog, tehát nem ő tenyésztette őket, tehát nem is felelős?

2014. jan. 4. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megérzi a víz szagát és odarepül. De ugyanez a helyzet az egyéb vízirovarokkal is (csíkbogár, csíbor, vízipoloska, molnárka).
2014. jan. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen ez van, + 100 béka, sikló, törpeharcsa, kárász és néha kacsa...
2014. jan. 4. 17:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Én tavasszal ástam és töltöttem fel egy kis kerti tavat, de nyáron már voltak szitakötők, molnárkák, békák stb. Szúnyoglárva is volt, de raktam bele pár kárászt és megzabálták szinte az egészet, a repülőket meg a békák rendezték le.
2014. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy ahogy a gém ami kieszi a tavamból a halakat. Megérzi látja.
2014. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szúnyog van mindenhol. Egy csapadékosabb nyáron, a pár centis tócsákban, esővízgyűjtőkben 7-10 nap alatt kifejlődnek a lárvákból a szúnyogok, aztán esténként jól elvannak a tujákban vagy az okosabbak bemennek a lakásba. Vagyis nem kell hozzá tó, persze halak nélkül ott szabadon szaporodhatnak.
2014. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező jól gondolod, onnan jön a sok szúnyog.


Nálam is van kerti tó.

Jönnek a szúnyogok és teli rakják szúnyoglárvával.

Az ember észre sem veszi, azután csak menekül a kikelt szúnyoginvázió elől.


Amióta viszont rendszeresen dobok a vizbe egy-egy klórtablettát, azóta nulla szúnyog van a kertben!!


Ezt ti is meg tudjátok oldani.

Persze nagy vízbe több kell!

2014. jan. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szúnyog mindenhol van, mert szárnya van és repül, de ahol szaporodni tud, ott fokozottan előfordul. Ott nem csak az van, ami véletlenül odavetődik.

Egy kint hagyott vizesvödörben is szokott többszáz lárva lenni nyáron. (Guppiknak így tenyésztettem gyerekkoromban.)

2014. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nálunk télen nincs szúnyog
2014. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mikiazujrakezdo válasza:
Egy kerti tó nem feltételnül növeli meg a szúnyogok számát. Sőt! Ha vannak benne halak és ebihalak, azok összeszedik a lárvákat. Sokkal nagyobb problémák a tartósabb pocsoják, vagy azok a kisebb vízfoltok, ahol "gátlástalanul" kifejlődhetnek a lárvák, ellenség nélkül.
2014. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most konkrétan egy olyan tóról van szó, amiben nincsenek halak, csak szúnyoglárvák.
2014. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!